باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد در صورتی که آمریکا به تروریست‌های سوریه سلاح می‌فرستد، این کشور نمی‌تواند ساکت بماند.

به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی ابراز امیدواری کرد روابط این کشور با آمریکا بهبود پیدا کند؛ چرا که ترکیه متحد ناتو است.

او در ادامه افزود: من ارتباط خوبی با جرج بوش، باراک اوباما و دونالد ترامپ برقرار کردم، ولی نمی‌توانم بگویم شروعی خوبی با جو بایدن (رئیس‌جمهور فعلی آمریکا) داشتم، در دوره بایدن آمریکا اعزام کمک، تجهیزات، مهمات و سلاح را به تروریست‌های سوریه شروع کرد، ما نمی‌توانیم این را تماشا کنیم و ساکت بمانیم.

اردوغان اضافه کرد: در خصوص برهم خوردن پرونده جنگنده‌های اف-۳۵ هم ما صادقانه عمل کردیم، اما متاسفانه آمریکا این‌گونه نبود.

رئیس‌جمهور ترکیه در پایان هم گفت: با توجه به شرایط فعلی، افغانستان متأسفانه یک دولت جامع و فراگیر شکل نگرفته است.

پیش از این هم بار‌ها سوریه و روسیه اعلام کرده بودند نظامیان اشغالگر آمریکا از پناهجویان اردوگاه‌های سوری به عنوان مزدور استفاده کرده و در عراق و سوریه از آن‌ها برای هرج و مرج بهره می‌برند. در تازه‌ترین گزارش‌ها معلوم شد که نظامیان آمریکا ۶۰ تروریست تکفیری را از زندان‌های شبه نظامیان القسد خارج کرده و بعد از واکسیناسیون، آن‌ها را به پایگاه‌های غیرقانونی خود در عراق و سوریه انتقال دادند. آمریکا درحالی در خاک سوریه به تروریست‌ها کمک می‌کند و نفت این کشور را می‌دزد که مقامات سوری بار‌ها اعلام کردند نظامیان این کشور باید فورا خاک سوریه را ترک کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar