فارس/ نتایج تحقیق درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا در ایالت آریزونا، پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور را تأیید کرد.
به نوشته پایگاه خبری «هیل»، این تحقیق از سوی مجلس سنای کنگره ایالتی آریزونا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان قرار دارد و توسط گروه پیمانکاری «سایبر نینجاز» انجام شد.
گزارش رسمی گروه سایبر نینجاز قرار است امروز (جمعه) به مجلس سنای ایالتی آریزونا تحویل شود اما برخی رسانه‌ها نسخه‌هایی از آن را منتشر کرده‌اند.
در این میان، روزنامه محلی «آریزونا ریپابلیک» نسخه‌های منتشر شده از این گزارش نشان می‌دهد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در منطقه «ماریکوپا کانتی» که بزرگ‌ترین ناحیه در این ایالت است، با اختلاف ناچیزی بازنده شده است.
شمارش آرای تأیید شده در این منطقه حاکی از این است که ترامپ ۴۵۱۰۹ رأی و بایدن ۴۵۴۶۹ رأی دریافت کرده است.
یک مشاور انتخاباتی که نسخه‌ای از این گزارش را دریافت کرده است گفت، این سند همان یافته‌هایی را نشان می‌دهد که او پیش‌تر در اختیار داشته است.
رئیس شورای منطقه ماریکوپا کانتی در رشته پیامی توئیتری نوشت، پیش‌نویس منتشر شده از این گزارش نشان می‌دهد که تجهیزات شمارش و دسته‌بندی آراء، کاری که برای انجامش طراحی شده بودند به درستی انجام داده‌اند و این نتایج، خواست رأی‌دهندگان را منعکس می‌کند.
این مقام ایالت آریزونا با اشاره به اصرار ترامپ بر تقلب در انتخابات سال ۲۰۲۰ نوشت: «این باید پایان ماجرا باشد. هر چیز دیگری فقط قیل و قال است».
با این حال در ادامه این رشته توئیت آمده است: «متأسفانه این گزارش حاوی اشتباهات و جمع‌بندی‌های غلطی درباره نحوه اجرای انتخابات 2020 در ماریوکوپا کانتی است».
هیل نوشت، اگر در نسخه اصلی این گزارش که به دست سناتورهای ایالتی خواهد رسید نیز همین موارد ذکر شده باشد، ضربه سنگینی به ترامپ و دیگر مدعیان تقلب گسترده در انتخابات خواهد بود.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar