ایرنا/ رئیس جمهوری فرانسه از نخست‌وزیر جدید لبنان خواست تا برای کمک به شرایط کشورش نسبت به اجرای اصلاحات فوری در لبنان متعهد شود.

به نقل از تارنمای شبکه فرانس ۲۴، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه همزمان با اولین دیدارش با نجیب میقاتی نخست‌وزیر جدید لبنان در پاریس، از این مقام ارشد لبنانی خواست که اجرای اصلاحات فوری را در کشورش در دستور کار دولت بیروت قرار دهد.

مکرون  در این دیدار با میقاتی عنوان کرد که لازم است فوری تدابیر و اصلاحات ضروری در لبنان اجرایی شود و اینکه بیروت می تواند روی کمک های پاریس حساب باز کند.

بعد از ۱۳ ماه بن بست سیاسی، میشل عون رئیس جمهور لبنان اخیرا لیست اعضای معرفی شده برای کابینه این کشور از سوی نجیب میقاتی نخست وزیر تعیین شده را امضا کرد و بدین ترتیب دولت جدید لبنان تشکیل شد.

نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان پیش از اعلام اسامی اعضای کابینه اعلام کرد: مهم اعتماد مردم است و همه لبنانی‌ها در راه بازگرداندن نظام به دولت لبنان گردهم می‌آیند.   یک دولت قوی به نفع همه است و این همان چیزی است که ما برای آن تلاش می‌کنیم.

وی درباره تهدیدهایی که دولت لبان با آن مواجه خواهد شد و همبستگی بین اعضای آن نیز گفت: من قبلا گفته‌ام که من دولت تشکیل نمی‌دهم بلکه یک گروه کاری را در خدمت لبنان قرار می‌دهم.

میقاتی چهارم مرداد با کسب بیشترین آرای نمایندگان مجلس لبنان و تایید رئیس جمهوری، مأمور جدید تشکیل کابینه این کشور شد.

وی سیاستمدار و بازرگان ۶۷ ساله لبنانی است که  در سالهای گذشته از جمله از ۱۳ ژانویه ۲۰۱۱ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۴ نیز سمت نخست وزیری لبنان را برعهده داشته است.

پس از سال‌ها سختی اقتصادی، اقتصاد لبنان در سال ۲۰۱۹ با افت بیشتری روبرو شد. مردم لبنان با کمبود سوخت، تجهیزات پزشکی و سایر اقلام ضروری روبرو شده‌اند در حالی که ارزش پول ملی این کشور بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar