باشگاه خبرنگاران/ نشریه واشنگتن اگزمینر در گزارشی نوشت بیشتر شرکت کنندگان در یکی از نظرسنجی‌های موسسه پیو اعلام کردند جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به نوعی «ابله» است.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد دوران ریاست جمهوری جو بایدن به همان آسانی که احتمال داده می‌شد، پیش نمی‌رود. تنها ۴۳ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی که بین ۱۳ تا ۱۹ سپتامبر انجام شد، معتقدند بایدن از نظر ذهنی در شرایط خوبی به سر می‌برد. این رقم در مقایسه با ماه مارس ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ زمانی که ۵۴ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی موسسه پیو اعلام کرده بودند عبارت «تیز هوش» توصیف مناسبی برای رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود.
فراتر از بحران مرزی، مناقشه میان دموکرات‌های کنگره، وجود مقامات بهداشتی فاقد صلاحیت که نتوانسته اند دوران همه گیری کرونا را به خوبی مدیریت کنند و خروج آشفته و بی نظم از افغانستان از دلایل باور مردم آمریکا در این باره است که رئیس جمهورشان فردی تیز و باهوش نیست.
به گفته واشنگتن اگزمینر اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی یعنی ۵۶ درصد اعلام کردند عبارت «تیزهوش» دیگر برای توصیف بایدن کاربرد چندانی ندارد.
موسسه پیو اعلام کرد: ارزیابی مثبت چندین ویژگی شخصی بایدن نیز کاهش مشابهی را نشان می‌دهد.
این موسسه همچنین اعلام کرد در مقایسه با ماه مارس، تعداد کمی از بزرگسالان در آمریکا می‌گویند بایدن به آن‌ها اهمیت می‌دهد و تعداد کمی او را به عنوان فردی معتقد به باورهایش، فردی صادق، یک الگوی خوب و از نظر ذهنی تیز توصیف می‌کنند که این کمترین ارزیابی مثبت برای بایدن از نظر ذهنی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar