ایسنا/ وزارت امور خارجه کره شمالی از اظهارات یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن در مجمع عمومی سازمان ملل به شدت انتقاد و تاکید کرد پیونگ یانگ در صورت تداوم "سیاست خصمانه" توکیو، با جانشین سوگا شراکت نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ،  سایت وزارت خارجه کره شمالی با انتشار مطلبی به قلم ری بیونگ دوک، محقق انستیتوی ژاپن، پژوهشگر و کارشناس این کشور به سخنان یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن خطاب به اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل که گفته بود پرتابهای موشکی اخیر کره شمالی منجر به تهدید صلح در ژاپن، منطقه و جهان می‌شوند، واکنش نشان داد.
ری در مقاله‌اش نوشته است: سخرانی اخیر سوگا با توصیف غلط از ماهیت و ویژگی مساله، بار دیگر باعث افشای واقعیت یک سیاست خصمانه علیه جمهوری ما شد.
در ادامه این مطلب آمده است: در ادامه مسیر و هر کسی هم که نخست وزیر بعدی ژاپن باشد، ما هرگز با هیچ سیاستمداری که سیاست خصمانه پیشینیانش نظیر شینزو آبه و سوگا را علیه کره شمالی پیگیری کند، شراکت نخواهیم داشت.
چندی پیش سوگا قصدش برای استعفا از نخست وزیری ژاپن را اعلام کرده و انتظار می رود اواخر ماه جاری میلادی پروسه انتخاب رییس حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن که نخست وزیر بعدی این کشور خواهد بود، اجرا شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar