فارس/ رئیس‌جمهور جنجالی سابق آمریکا به تازگی گفته است که تنها چیزی که مانع حضور وی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ می‌شود، دریافت یک تماس تلفنی بد از سوی یک پزشک است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا که به دلیل عملکرد نه چندان خوب دوران چهارساله ریاست‌جمهوری‌اش موفق به پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نشد، بار دیگر بر عزم خود برای شرکت در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد.

بنا بر گزارش وبگاه «هیل»، ترامپ در یک برنامه تلویزیونی تأکید کرد که فقط «دریافت یک تماس تلفنی بد از سوی پزشک» مانع از تلاش وی برای شرکت در دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا می‌شود.

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که تاکنون مستقیماً برنامه خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده فاش نکرده است در برنامه « The Water Cooler» در «صدای واقعی آمریکا» (Real America's Voice ) در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که چه عاملی می‌تواند مانع از حضور وی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا شود، گفت: «خب، حدس می‌زنم یک تماس تلفنی بد از سمت یک پزشک یا چیزی شبیه به این، این طور نیست؟»

وی سپس در ادامه افزود: «چیزهایی پیش می‌آید. از سوی خدا، این چیزها اتفاق می‌افتد اما من حس بسیار خوبی دارم».

ترامپ که هم‌اکنون ۷۵ سال سن دارد، پیش از این نیز پیرترین رئیس‌جمهوری بود که در سال ۲۰۱۷ وارد کاخ سفید می‌شد و هم‌اکنون «جو بایدن» با ۷۸ سال سن، پیرترین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که اوایل سال جاری میلادی (ژانویه ۲۰۲۱) وارد کاخ سفید شد.

ترامپ در جریان مصاحبه جدید خود همچنین متعهد شد تا «هر آن چه را که لازم است» انجام دهد تا اسناد کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با تحقیقات در خصوص شورش ۶ ژانویه طرفدارانش در کنگره مورد حفاظت قرار گیرد.

رئیس‌جمهور ایالات متحده که در دوران ریاست‌جمهوری خود توصیه بسیاری از کارشناسان بهداشتی درباره کرونا از جمله «آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را نادیده می‌کرد و حتی به دنبال اخراج وی بود، بار دیگر در جریان مصاحبه خود از فائوچی که هم‌اکنون یکی از مشاوران جو بایدن در بخش مقابله با کرونا است، انتقاد کرد و گفت: «او حدود ۴۰ سال یا همین حدودها آن‌جا (کاخ سفید) بود، درسته؟ او بخشی از مبلمان بود. اما اگر درباره این قضیه فکر کنید، من در حقیقت کاملاً عکس هر آن چه که او می‌گفت عمل می‌کردم. او به جای آن که پزشک خوبی باشد، مروج خوبی است».

رئیس‌جمهور جنجالی سابق آمریکا از قبل از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی خودش را ناشی از تقلب انتخاباتی خوانده و با همین پیش‌فرض بعد از اعلام نتایج، پیروزی رقیب دموکراتش را نپذیرفت و علاوه بر طرح ادعای تقلب در انتخابات به روش‌های مختلف حقوقی و دادگاهی سعی کرد نتیجه را به چالش بکشد و به نفع خود تغییر دهد.

اوج این روند ششم ژانویه ۲۰۲۱ رخ داد، زمانی که کنگره در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود. ترامپ از هوادارانش خواسته بود با تجمع مقابل کنگره، از تایید نتیجه ممانعت کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کردند و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا استیضاح دوم او در کنگره را رقم زد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar