باشگاه خبرنگاران/ منابع خبری از حمله خمپاره‌ای ناکام داعش در استان دیاله عراق خبر دادند.

منابع خبری اعلام کردند حمله خمپاره‌ای عناصر باقی‌مانده گروهک تروریستی داعش در منطقه قره تابه در استان دیاله عراق ناکام ماند.

این در حالی است که پیش از این نیز نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) اعلام کردند حمله تروریست‌های داعش به نیرو‌های الحشد الشعبی در یکی از مناطق واقع در شمال پایتخت عراق خنثی شده است.

بر اساس بیانیه الحشد الشعبی، عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش سعی کردند به نیرو‌های تیپ ۴۲ الحشد الشعبی در منطقه سید غریب، واقع در جنوب سامرا (شمال بغداد و از توابع استان صلاح الدین) حمله کنند.

یگان ویژه دستگاه امنیت ملی عراق نیز در یورش به یکی از مخفیگاه‌ها در جنوب استان دیاله به سمت بغداد ۴ کمربند انفجاری، ۴ بمب و چند خمپاره که تروریست‌ها سعی داشتند از آن‌ها برای هدف قرار دادن زوار اربعین استفاده کنند را کشف کردند.

یگان ویژه دستگاه امنیت ملی عراق هفته گذشته نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در عملیات امنیتی دقیق و در یک کمین، معاونت اطلاعات الحشد الشعبی توانست طرحی تروریستی برای هدف قرار دادن زائران حسینی در جنوب بغداد را ناکام بگذارد و باند تروریستی داعش را که قصد اجرای این حمله را داشت، منهدم کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar