تسنیم/ طبق اطلاعات مرکز ملی مدیریت دفاعی روسیه، روز یکشنبه ۳ فروند جنگنده سوخو-۳۵ روسی مجبور شدند برای دور کردن یک بمب‌افکن راهبردی متعلق به نیروی هوایی آمریکا از سواحل شرقی این کشور در اقیانوس آرام، به هوا بلند شوند.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، مرکز ملی مدیریت دفاعی فدراسیون روسیه (بخشی از وزارت دفاع این کشور) اعلام کرد که عصر روز یکشنبه 3 فروند جنگنده سوخو-35 روسی به هوا برخاستند تا هواپیمای بمب‌افکن راهبردی آمریکایی که در آسمان اقیانوس آرام در حال نزدیک شدن به مرزهای ملی روسیه بود، را از حریم هوایی این کشور دور سازنند.

بر اساس اطلاعات این مرکز، روز یکشنبه تجهیزات راداری نیروهای پدافند هوایی ناحیه نظامی شرقی روسیه وجود یک هدف هوایی را کشف کردند که برفراز آب‌های ساحلی اقیانوس آرام در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه بود. به منظور شناسایی و جلوگیری از نقض احتمالی مرزهای ملی روسیه، بلافاصله سه فروند جنگنده سوخو-35اس از ترکیب نیروهای آماده رزمی پدافند هوایی ناحیه نظامی شرقی کشور به هوا برخاستند. خلبانان این جنگنده‌ها هدف هوایی را یک فروند بمب افکن راهبردی از نوع بی-52ان متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده تشخیص داده و این هواپیما را تا دور شدن از حریم هوایی روسیه در آسمان اقیانوس آرام مشایعت کردند.

در این حادثه مرزهای ملی روسیه نقض نشد و مسئله نزدیک شدن خطرناک هواپیماهای دو کشور نیز رخ نداد.  

خلبانان جنگنده‌های روسی بعد از دور کردن بمب‌افکن آمریکایی از منطقه، به پایگاه محل استقرار دائمی خود بازگشتند و در مسیر پرواز خود تمامی قوانین بین المللی مربوط به استفاده از حریم هوایی کشورها را رعایت کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar