فارس/ در ادامه اعتراضات به سیاست‌های دولت فرانسه، یک معترض فرانسوی در جریان دیدار رئیس‌جمهور فرانسه از شهر «لیون»، جسمی شبیه به تخم‌مرغ را به سمت وی پرتاب کرد.
شبکه تلویزیونی «بی اف ام» فرانسه گزارش کرد که یک فرد ناشناس در جریان دیدار «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از شهر «لیون» در اقدامی اعتراضی، جسمی شبیه به تخم‌مرغ را به سمت سر وی پرتاب کرد.
تصاویر ویدئویی منتشر شده در فضای مجازی، ماکرون در بین انبوهی از افراد در مکانی در لیون فرانسه نشان می‌دهد که ناگهان یک شیء به سمت وی پرتاب می‌شود و سپس نیروهای امنیتی در سالن فردی را که اقدام به پرتاب این جسم به سمت ماکرون کرده، دستگیر می‌کنند.
این اولین بار نیست که رئیس‌جمهور فرانسه به دلیل نوع عملکردش مورد حمله مخالفان و معترضانش قرار می‌‌گیرد به طوری که خرداد سال گذشته، یک جوان ۲۸ ساله فرانسوی در اقدامی اعتراضی به صورت ماکرون سیلی زد.
«دامین تارل» جوان ۲۸ ساله فرانسوی به دلیل سیلی زدن به صورت ماکرون دستگیر و به چند ماه زندان محکوم شده بود و اخیراً نیز از زندان آزاد شد.
حمله این جوان فرانسوی و سیلی زدن او به امانوئل ماکرون در دنیا خبرساز شد و ماکرون ساعاتی بعد‌ از دریافت این سیلی گفت که خشم و نفرت، تهدیدی علیه دموکراسی محسوب می‌شود.
رئیس‌جمهور فرانسه بارها به دلیل نوع عملکردش مورد انتقاد شهروندان کشور فرانسه قرار گرفته و تجمعات زیادی علیه سیاست‌های وی در سراسر این کشور برگزار شده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به تجمعات جنبش معروف به «جلیقه زردها» نام برد.
جنبش «جلیقه‌زرد‌ها» که به سیاست‌های دولت کنونی فرانسه اعتراض دارند در نوامبر سال ۲۰۱۸ شکل گرفتند و به نظام سرمایه‌داری، افزایش قیمت سوخت و طرح اصلاح حقوق بازنشستگان اعتراض کردند و پلیس فرانسه بارها معترضان جلیقه زرد را در جریان تظاهرات بازداشت کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar