تسنیم/ سفارت افغانستان در بلژیک با انتشار بیانیه‌ای از حمله افراد ناشناس به این سفارتخانه و نمانیدگی افغانستان در اتحادیه اروپا و بلژیک خبرداد.

سفارت و نمایندگی افغانستان در اتحادیه اروپا، ناتو و بلژیک اعلام کرد که این سفارتخانه توسط 6 نفر از افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته است.

بیانیه می‌افزاید این افراد که خود را «شهروندان دموکراتیک افغانستان» خوانده‌اند با زور وارد سفارتخانه شدند و پس از ضرب و شتم نگهبانان درهای ورودی و خروجی را بستند.

مهاجمان در ادامه پس از جستجوی اتاق سرور، اینترنت و دوربین‌های امنیتی را آسیب زدند و خاموش کردند و پرونده‌ها و اوراق بهادار را مورد دستبرد قرار دادند همچنین یک سری از آن‌ها را تخریب کردند.

بیانیه با اظهار اینکه حمله در نهایت با مداخله پلیس پایان یافت، اضافه کرد که سفارتخانه تحت پرچم سه رنگ افغانستان به کار خود ادامه خواهد داد.

صدای آمریکا نیز نوشت که یکی از این مهاجمان نیز در پیام ویدئویی به زبان بلژیکی و فارسی دری گفته است که با مسلط شدن طالبان، "حکومت قانونی" در افغانستان وجود ندارد و به ادعای وی مردم دموکرات افغانستان حکومت موقت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسند.

این مهاجم همچنین گفته است: "ما مردم دموکرات افغانستان از مقاومت افغانستان به هر وسیلۀ لازم حمایت می‌کنیم. ما مردم دموکرات افغانستان از کل جامعۀ افغانستان در سراسر جهان می‌خواهیم که برخیزند و سفارت‌خانه های خود را اشغال کنند تا صدای آنان شنیده شود و از کشور خود محافظت کنند."

این مهاجم مشخص نکرده است که هدف وی از "مقاومت افغانستان" کدام جناح است، اما در حال حاضر احمد مسعود، جبهۀ مقاومت پنجشیر را هدایت می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar