ایسنا/ احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه دولت مستعفی یمن با متهم کردن حوثی‌ها، گفت: هفت سال است که یمن، تحت فشار است و دوره سخت و طاقت فرسایی را سپری می‌کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، بن مبارک در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: علیرغم جنگی که به مردم یمن تحمیل می‌شود، ما بارها و بارها خواستار صلح شده‌ایم تا از این فاجعه و کشتار انسانی جلوگیری کنیم.

وی که حکومت متبوعش مورد حمایت نظامی عربستان و ائتلاف متجاوز عربی است، افزود: ما هر کاری که در توانمان بود برای رسیدن به صلح پایدار و جامع انجام دادیم اما متاسفانه تمام تلاش‌های ما با سرسختی و مقاومت حوثی‌ها مواجه شده است.

این نماینده ضمن اینکه به وضعیت مأرب اشاره کرد، افزود که یک کمپین بی‌پروای نظامی از ماه جاری در این منطقه راه اندازی شده است و از شورای امنیت خواست تا تمهیدات لازم را درخصوص مقابله با آن بیندیشند تا از خشونت و کشتار جلوگیری شود و اجازه بدهند که کمک‌های بشردوستانه به همه مردم یمن برسد.

بن مبارک در این نشست گفت، همان طور که وضعیت مردم یمن بدتر شده است، فرصت‌های شغلی، پول ملی و در کل اقتصاد یمن نیز متزلزل شده است و همچنین کاهش قدرت خرید از اصلی‌ترین عواملی است که باعث شده تا قحطی و گرسنگی در میان میلیون‌ها یمنی تشدید شود.

وی با تشکر از رهبران جهان برای حمایت از تسکین فاجعه انسانی اخیر، از جامعه‌ بین‌المللی خواست تا فشارهای بیشتری برای توقف جنگ صورت گیرد و کمک‌های جهانی به "بانک مرکزی یمن" انتقال یابد تا به‌طور منظم حقوق بخش مدنی پرداخت شود.

این مقام دولت مستعفی یمن همچنین خواستار تلاش برای بهبود بخشی به وضعیت اقتصاد ملی و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی یمن از طریق پرداخت کمک‌های مالی از سوی بانک مرکزی یمن شد.

بن مبارک در آخر تاکید کرد که دولت و مردم یمن نیاز مبرم دارند تا وضعیت اقتصادی خود را از طریق کمک‌های بانک مرکزی یمن نجات دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar