مهر/ نایب رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد کرد مسکو اصلا نیازی نمی بیند تا عکس العملی نسبت به ادعاهای کشورهای غربی درباره انتخابات روسیه نشان بدهد، چرا که این قبیل اتهامات اصلا برای ما مهم نیست.

به نقل از تاس، «دیمیتری مدودوف» نایب رئیس شورای امنیت روسیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که نیازی نیست که به تلاش‌های خارجی در زمینه زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات این کشور پاسخی داده شود.

مدودوف در پاسخ به سوالی در رابطه با چگونگی عکس العمل روسیه نسبت به تلاش‌های کشورهای غربی جهت زیر سوال بردن انتخابات اخیر مجلس دومای این کشور حتی قبل از آغاز روند رای گیری، گفت: ما به چنین ادعاهایی ذره‌ای اهمیت نمی‌دهیم. ما یک کشور مستقل هستیم. کشور بزرگی که از حاکمیت بر تمام قلمرو خود برخوردار است. ما قوانین خود را داریم. بنابراین هر چه آنها می‌گویند، برای ما مهم نیست.

پیشتر نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی سخنانی با تمجید از نحوه برگزاری و سلامت انتخابات اخیر مجلس «دوما» در این کشور تاکید کرده بود که این انتخابات به صورت کاملاً آزادانه و بر اساس قانون برگزار شده است.

اظهارات مدودوف در حالی بیان شده است که پیشتر وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به انتخابات اخیر دومای روسیه واکنش نشان داده و مدعی شده بود این انتخابات، که طی سه روز از ۲۶ تا ۲۸ شهریور برگزار شد، «نه آزاد بود و نه منصفانه».

وزارت خارجه روسیه نیز متقابلاً طی بیانیه‌ای ادعای مذکور را بی اساس خوانده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar