باشگاه خبرنگاران/ دادستان فدرال آمریکا یک تفنگدار سابق را که در دوران جورج بوش و باراک اوباما در خدمت ارتش بود، در حادثه حمله به کنگره گناهکار تشخیص داد.

به گزارش رویترز، یک تفنگدار پیشین ارتش آمریکا در حادثه حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه گناهکار شناخته شد.
بر این اساس، الیزابت کلی، وکیل دادگستری آمریکا در جلسه‌ای در دادگاه منطقه‌ای رودولف کنترراس گفت: در بررسی‌های تلفن همراه متهم اطلاعاتی به دست آمده که نشان می‌دهد این تفنگدار سابق ارتش پیش از وقوع حمله به ساختمان کنگره در حال بررسی و هماهنگی برای این حادثه بوده است.
وی ادامه داد: ویدئویی در تلفن همراه این تفنگدار است که نشان می‌دهد این فرد در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای حمله به ساختمان کنگره بوده است.
ماریا ژاکوب، وکیل مدافع این تفنگدار سابق ارتش آمریکا، اما در واکنش به این حکم دادگاه می‌گوید اتهام وارد شده به موکلش کاملا مبهم است و بسیاری از متهمان در حادثه ۶ ژانویه به همین بهانه‌ها به دادگاه احضار شده اند.
در ۶ ژانویه سال جاری میلادی و پس از اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از طرفداران دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق این کشور برای اعتراض به این نتایج به خیابان‌ها ریختند که پس از گذشت چند ساعت از این تظاهرات نهایتاً معترضان توانستند از سد نیرو‌های امنیتی گذشته و وارد ساختمان اصلی کنگره شوند. در پی ورود معترضان به ساختمان کنگره تمامی جلسات برای چند ساعت متوقف شد و نمایندگان از طریق راه‌های زیرزمینی این ساختمان از محل حادثه خارج شدند.
بسیاری می‌گویند این حادثه بدترین اتفاق در تاریخ آمریکا از زمان حمله نیروهای انگلیسی‌ به ساختمان کنگره در قرن نوزدهم است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar