باشگاه خبرنگاران/ یک دادستان دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد یکی از نزدیکان رودی جولیانی از روابط خود برای اخذ مجوز‌های غیرقانونی سوءاستفاده کرده است.

به گزارش رویترز، دادستان دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد: لو پارناس، یکی از همکاران رودی جولیانی، وکیل سابق دونالد ترامپ از یک تاجر ثروتمند روس برای اخذ مجوز فعالیت غیرقانونی در داخل آمریکا رشوه ۱۰۰ هزار دلاری دریافت کرده است.
آلین فلودر، دستیار قاضی دادگستری آمریکا در دادگاه تفهیم اتهام پارناس گفت: این فرد به نقض منابع مالی و گرفتن رشوه از یک تاجر روس برای گرفتن مجوز غیرقانونی راه اندازی یک شرکت متهم است.
دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد: این فرد از منابع این فرد روس برای رشوه دادن به مقامات آمریکایی برای گرفتن مجوز راه اندازی یک شرکت در داخل آمریکا سوءاستفاده کرده است. به نظر می‌رسد این پول در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ هزینه شده و برای جلب رضایت مقامات آمریکایی از طرف روسیه اخذ شده است.
این دادگاه به دلیل ارتباط لو پارناس با رودی جولیانی، وکیل سابق دونالد ترامپ و از مشوقان وی برای اعلام تقلب گسترده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا خبرساز شده است.
این نخستین بار نیست که اطرافیان و نزدیکان دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا به سوء استفاده از قدرت و گرفتن پول‌های نامشروع برای پیشبرد اهدافشان متهم می‌شوند. رودی جولیانی یکی از افرادیست که اتهامات مختلفی از جمله سوءاستفاده از منابع دولتی و گرفتن رشوه‌های کلان متوجه اوست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar