مهر/ «مارین لوپن» رهبر راستگرایان فرانسه طی سخنانی گفت که اگر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شود، تمامی یارانه های مربوط به توسعه انرژی های تجدید پذیر را قطع خواهد کرد!

به گزارش رویترز، «مارین لوپن» رهبر راستگرایان فرانسه طی سخنانی گفت که اگر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شود، تمامی یارانه های مربوط به توسعه انرژی های تجدید پذیر را قطع خواهد کرد!
بر اساس این گزارش، لوپن که قرار است به عنوان نامزد حزب راستگرای افراطی «اجماع ملی» فرانسه در انتخابات آتی ریاست جمهور فرانسه شرکت کند، همچنین تهدید کرد که در صورت رسیدن به قدرت، تمامی توربین های بادی موجود در فرانسه را نیز جمع خواهد کرد.
لوپن گفت: باد و خورشید؛ اینها هیچکدام منبع انرژی های تجدید پذیر نیستند و به صورت متناوب کار می کنند. اگر من انتخاب شوم، تمامی طرح های مربوط به ساخت پارک های انرژی های تجدید پذیر را متوقف کرده و پروژه ای بزرگ برای نابود کردن آنها به اجرا در خواهم آورد!
وی همچنین با طرح این ادعا که توسعه زیر ساخت های مربوط به منابع انرژی بادی و خورشیدی، سالانه رقمی حدود ۶ الی ۷ میلیون یورو خرج روی دست این کشور خواهد گذاشت، گفت که در صورت رسیدن به قدرت تمامی یارانه های توسعه این انرژی ها را متوقف خواهد کرد.
لازم به ذکر است لوپن در انتخابات سال ۲۰۱۷ نیز به عنوان رهبر راستگرایان افراطی فرانسه به میدان آمد و البته با شکست مواجه شد. وی به همراه «بوریس جانسون» نخست وزیر فعلی انگلیس و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، به عنوان یکی از رهبران راستگرای افراطی جهان در آن زمان محسوب میشد و از جمله طرفداران پر و پا قرص توسعه رآکتورهای هسته ای به جای منبع انرژی تجدیدپذیر طبیعی به حساب می آید.
این در حالیست که فرانسه از جمله سردمداران کنوانسیون آب و هوایی پاریس بوده و طی سال های گذشته نیز بسیاری از کشورهای امضا کننده این کنوانسیون را به کم کاری در زمینه اتخاذ تدابیر لازم برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر و جایگزین نکردن آنها با سوخت های فسیلی متهم کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar