فارس/ طالبان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد قیمت بلیط پروازهای کابل-اسلام‌آباد و برعکس آن باید کاهش یابد.

وزارت حمل و نقل و هوایی طالبان از شرکت‌های هواپیمایی پاکستان (پی‌آی‌ای) و کام‌ایر خواست تا قیمت بلیط‌های پرواز کابل – اسلام‌آباد را کاهش دهند.

این وزارت امروز پنجشنبه (22 مهر) اعلام کرد که قیمت بلیط‌ها در این مسیر توسط این شرکت‌های هوایی باید «مطابق با قیمت استاندارد» که قبل از تسلط طالبان بر افغانستان بود، تنظیم شود.

طالبان هشدار داده که در صورت تخلف، پروازهای شرکت هوایی بین‌المللی پاکستان و شرکت هوایی کام‌ایر در مسیر کابل – اسلام‌آباد و برعکس آن، متوقف می‌شود.

وزارت حمل و نقل و هوایی طالبان از مسافرین و مراجعین هم خواسته در صورت بالا بودن قیمت بلیط در این مسیر با این وزارت همکاری و اسناد مستند ارایه کنند.

این درحالی است که قبل از این شهروندان افغانستان که به پاکستان سفر کرده‌اند، گفته بودند که قیمت هر بیلط هواپیمای شرکت هوایی بین‌المللی پاکستان و شرکت هوایی کام‌ایر برای پرواز به اسلام‌آباد به شدت افزایش یافته است.

به گفته‌ آنها، قمیت هر بلیط شرکت هوایی بین‌المللی پاکستان در این مسیر که در گذشته بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار بود، تا دوهزار و ۵۰۰ دلار در روزهای اخیر افزایش یافته است.

در مسیر کابل – اسلام‌آباد و برعکس آن بعد از سقوط افغانستان به دست طالبان، تنها این دو شرکت هوایی فعالیت داشته‌اند. هم‌اکنون مسیر زمینی پاکستان به‌روی رفت‌وآمد شهروندان افغانستان مسدود است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar