تسنیم/ حزب الله در واکنش به انفجار تروریستی مسجد شیعیان در قندهار افغانستان، ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، خواستار اقدام سریع برای مقابله با جنایت‌های داعش در سطح کشورهای اسلامی شد.
این جنبش جمعه شب گفت: «بار دیگر گروهک تروریستی و وهابی داعش دست به جنایت و کشتار وحشیانه زده است.»
حزب الله افزود: «تداوم عملیات ترور و کشتار توسط این گروهک جنایتکار نیاز به تحرک گسترده و سریع در امتداد امت اسلامی دارد.»
در این بیانیه حزب الله تأکید کرد که مسئولیت رسیدگی به این گونه اقدامات و جنایت‌ها بر عهده مقامات مسلمان افغانستان است و آن‌ها باید قاتلان را تحت پیگرد قرار داده و عادلانه قصاص کنند.
مقاومت اسلامی لبنان از مسئولان افغانستان خواسته برای ممانعت از تکرار چنین جنایت‌هایی اقدامات پیشگیرانه انجام دهند و حمایت ‌های لازم برای نمازگزاران را داشته باشند.
در این بیانیه تأکید شده است:‌ «نباید اجازه داد خانه‌های خداوند و بندگان مستضعف به هدف آسانی برای حمله گرگ‌های انسان صفتی که آمریکا رها کرده، تبدیل شده و آن‌ها این بندگان را بدرند.»
حزب الله تأکید کرد:‌ «آمریکا برای تلافی شکست خود بعد از اشغال طولانی افغانستان، قاتلان را برای تخریب و ویرانی رها کرد و رفت.»
رسانه‌ها امروز جمعه از وقوع یک حمله تروریستی در بین نمازگزاران در یکی از مساجد قندهار افغانستان خبر دادند که گفته می‌شود در اثر آن، بیش از چهل نفر از شیعیان نمازگزار به شهادت رسیده و ده ها تن دیگر زخمی شده‌اند.
این دومین انفجار تروریستی در مساجد شیعیان طی یک هفته اخیر است که داعش مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar