صدا و سیما/ در پی حمله منجر به مرگ "دیوید‌ای مس" نماینده کهنه کار پارلمان انگلیس که از ملکه لقب " سر " دریافت کرده بود نمایندگان پارلمان این کشور دیدار‌های عمومی خود را لغو کردند.

  رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند: در پی حمله منجر به مرگ "دیوید‌ای مس" نماینده کهنه کار پارلمان انگلیس که از ملکه لقب " سر " دریافت کرده بود نمایندگان پارلمان این کشور دیدار‌های عمومی خود را لغو کردند.
دیوید ایمس ۶۹ ساله که سابقه ۳۸ سال نمایندگی مجلس عوام از حزب حاکم محافظه کار را داشت با ضربات پی در پی کارد یک جوان ۲۵ ساله که تا این زمان هویت و انگیزه اش فاش نشده است در درون کلیسایی در حوزه انتخابیه اش واقع در "اسکس" در جنوب شرق انگلیس کشته شد، با مرگ وی شوک امنیتی فضای سیاسی این کشور را فراگرفته است.
بوریس جانسون برنامه‌های عادی خود را لغو کرد و به ساختمان نخست وزیری بازگشت و گفت: همه از این حمله دچار شوک و ناراحتی شده اند.
چند نماینده پارلمان انگلیس اعلام کردند؛ دیدار‌های عمومی خود را لغو و به زمان دیگری موکول خواهند کرد.
علاوه بر بوریس جانسون، نخست وزیر و رییس کنونی حزب حاکم محافظه کار، "ترزا می" نخست وزیر و رئیس پیشین این حزب و دیوید کامرون نخست وزیر و رئیس اسبق حزب حاکم محافظه کار حمله منجر به مرگ یک عضو این حزب و نماینده پارلمان این کشور را خبری ویرانگر، هولناک و غم انگیز و ناراحت کننده و روزی غم انگیز برای دموکراسی انگلیس توصیف کردند.
بنا به گزارش‌های منتشر شده "‌ای مس" از مخالفان عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا و عضو موثر دوستان رژیم صهیونیستی در حزب محافظه کار و همچنین حامی حمله نظامی انگلیس به عراق بوده است.
این دومین نماینده پارلمان انگلیس است که طی پنج سال اخیر در حوزه انتخابیه اش هدف حمله‌ای قرار گرفته که به مرگشان منجر شده است.
ژوئن سال ۲۰۱۶ خانم "جو کاکس" نماینده حزب کارگر انگلیس زمانی که در حوزه انتخابیه اش با مردم در حال گفتگو بود به دست یک عضو گروه راست افراطی به نام " اول بریتانیا" به ضرب گلوله و با ضربات کارد به قتل رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar