ایسنا/ منابع داخلی یمن از کنترل نیروهای انصارالله بر مرکز شهر العبدیه در جنوب غربی استان مارب خبر دادند. سازمان ملل نیز خواستار برقراری آتش بس در این استان شد.

به گزارش  سایت المسیره، این منابع گفتند، انصارالله توانست بر مرکز منطقه العبدیه کنترل پیدا کند اما درگیری ها در جنوب و شرق آن همچنان ادامه دارد.

شهر العبدیه واقع در جنوب غربی استان مارب، با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که یکی از ورودی های اصلی به استان استراتژیک مارب محسوب می‌شود و دو استان البیضا و شبوه را از غرب و جنوب از طریق رشته کوهها پهناور به هم متصل می‌کند، اهمیت استراتژیکی دارد.

پیشتر این منطقه نقطه حرکت دولت مستفعی یمن به سمت استان البیضا با هدف قطع خطوط امدادرسانی انصارالله بود.

احمد عایض، روزنامه نگار یمنی گفت، تمام شدن امدادهای نظامی و غذایی و نیز تشدید حملات انصارالله به این منطقه باعث شد موازین درگیری در جنوب مارب دگرگون شود.

انصارالله با این پیشرفت در آستانه کنترل بر مرکز منطقه الجوبه است که در ۳۰ کیلومتری شهر مارب قرار دارد. این شهر آخرین پایگاه دولت مستعفی، پایگاه ارتش ملی و مقر وزارت دفاع است.

اما هانس گروندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن خواستار توقف درگیری ها در مارب شد و گفت، تداوم درگیری ها وضعیت هزاران یمنی را وخیم و حقوق بشر را نقض می کند.

دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل نیز گفت، از مفاد توافق طرف های درگیر بر سر آتش بس در العبدیه این است که شهروندان و کارکنان حوزه انسانی در امنیت تردد داشته باشند و زخمی ها نیز از منطقه خارج شوند اما حدود ۳۵ هزار تن در تردد به این منطقه مشکل دارند و ۱۷ هزار تن نیز در نتیجه این درگیری ها از العبدیه فرار کرده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar