تسنیم/ به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الخلیج الجدید،« سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان روز گذشته با صدور فرمان سلطنتی فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف تحت سرکردگی عربستان و وزیر بهداشت و حج را تعیین کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری عربستان ملک سلمان در حکمی با برکناری «توفیق بن فوزان بن محمد الربیعه» وزیر بهداشت عربستان «فهد بن عبدالرحمن بن داحس الجلاجل» را جایگزین وی کرد.

الربیعه پس از برکناری «صالح بن طاهر» از سمت وزارت حج و عمره در 12 مارس ، این سمت را بر عهده می‌گیرد.

پادشاه عربستان همچنین «عبدالعزیز بن عبدالرحمن العریفی» را پس از این که از سمت معاون وزیر حمل و نقل برکنار شد، به عنوان مشاور دبیرخانه عمومی شورای وزیران منصوب کرد.

بیشتر بخوانیدوزیر خارجه عربستان: در مذاکره با ایران جدی هستیم
درخواست‌های بین‌المللی برای متوقف کردن کشتار تدریجی زندانیان در عربستان
پادشاه عربستان با ارتقای درجه سرلشکر «مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع» به درجه سپهبدی وی را به عنوان فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف تحت سرکردگی عربستان تعیین کرد.

الازیمع پس از بازداشت شاهزاده «فهد بن ترکی» فرمانده سابق نیروهای مشترک و بازجویی از وی به دلیل ظن فساد مالی ، از 2 سپتامبر 2020 سمت فرماندهی نیروهای مشترک را بر عهده گرفت.

این در حالی است که ائتلاف سعودی شامگاه جمعه ادعا کرد که یک فروند پهپاد بمب گذاری شده نیروهای یمنی را که به سمت جنوب عربستان شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است.

«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در پیامی توئیتری به تعیین فرمانده جدید نیروهای مشترک ائتلاف عربی متجاوز به یمن از سوی ملک سلمان پادشاه سعودی واکنش نشان داد.

وی در پیامی توئیتری نوشت: تغییر سیاست سودمند است اما تغییر فرماندهان فقط به معنای اثبات شکست می باشد. به خواست خدا در مقابل رزمندگان ملت یمن راه به جایی نخواهند برد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar