فارس/ پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس حادثه چاقوکشی علیه «دیوید آمس» قانونگذار کهنه‌کار این کشور را اقدام تروریستی خواند.

  پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس رسماً حادثه چاقوکشی دیروز را که به مرگ «دیوید آمس» قانونگذار کهنه‌کار انگلیسی منجر شد، اقدام تروریستی اعلام کرد.

پلیس متروپولیتن در نیو اسکاتلند یارد روز جمعه در بیانیه‌ای مدعی شد، تحقیقات اولیه انگیزه بالقوه مرتبط با «افراط‌گرایی اسلامی» را نشان می‌دهد. 

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی این حادثه یک جوان ۲۵ ساله به سرعت و به ظن قتل دستگیر شد و چاقو نیز کشف شد. او در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.

منابع رسمی به خبرگزاری ملی بریتانیا گفتند مردی که به ظن قتل آمس دستگیر شده، تبعه انگلیسی سومالیایی‌تبار است.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، مقامات انگلیسی گفتند که معتقدند مظنون به تنهایی اقدام کرده و در حال حاضر به دنبال شخص دیگری در ارتباط با این حادثه نیستند. با این حال، تحقیقات در خصوص جزئیات ادامه دارد.

آمس ۶۹ ساله از اعضای حزب محافظه‌کار حاکم «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس ظهر دیروز (جمعه) بر اثر ضربات متعدد چاقو در کلیسایی در منطقه اسکس واقع در شرق لندن و در جریان دیدار با رای‌دهندگان منطقه انتخابی‌اش، جان باخت.

پلیس اسکس گفت وی توسط اورژانس تحت درمان قرار گرفت اما در محل حادثه جان باخت.

پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز «جو کاکس» قانونگذار بریتانیایی هنگام ملاقات با رای دهندگان در جریان همه‌پرسی برگزیت به ضرب گلوله کشته شد.

پلیس روز جمعه اعلام کرد فرماندهی مبارزه با تروریسم بریتانیا تحقیقات در خصوص این قتل را هدایت خواهد کرد. 

مقام‌های سیاسی، مذهبی و اجتماعی انگلیس این حمله را محکوم کردند و در پی این حادثه، قانونگذاران انگلیسی از هر گوشه طیف سیاسی ناراحتی، نگرانی و عصبانیت خود پس از کشته شدن یکی دیگر از همکارانشان را ابراز کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar