مهر/ دولت چین با صدور بیانیه‌ای، اقدام اخیر دو کشور آمریکا و کانادا برای اعزام کشتی‌های جنگی خود به سمت تنگه تایوان را محکوم کرد.

به گزارش رویترز، دولت چین با صدور بیانیه‌ای، اقدام اخیر دو کشور آمریکا و کانادا برای اعزام کشتی‌های جنگی خود به سمت تنگه تایوان را محکوم و تاکید کرد که این اقدام منجر به آسیب رسیدن صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.
بر اساس این گزارش، ناوگان فرماندهی شرقی ارتش چین نیز از رصد کامل تحرکات ناوهای اعزامی عبوری آمریکا و کانادا از تنگه تایوان خبر داده و اعلام کرد: ایالات متحده و کانادا برای تحریک و دامن زدن به تنش ها، صلح و ثبات تنگه تایوان را به خطر انداختند.
در ادامه این بیانیه آمده است: تایوان بخشی از خاک چین است. نیروهای ارتش چین همواره از هوشیاری بالایی برخوردار بوده و با تمام تهدیدها و تحریکات قاطعانه مقابله می‌کنند.
لازم به ذکر است تنش در اطراف آب‌های تنگه استراتژیک تایوان میان چین و غرب مدتی است که بالا گرفته و منجر به سردی هر چه بیشتر در روابط میان دو طرف شده است. در حالیکه چین معتقد است تایوان بخشی از خاک این کشور بوده، آمریکا و اتحادیه اروپا با اقدامات تحریک‌آمیز خود منجر به افزایش تنش میان مقامات تایوان و چین شده و سعی در جدایی تایوان از پکن دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar