فارس/ دولت کره جنوبی در گزارشی آورده است، افزایش پیام‌های رهبر کره شمالی درباره آمریکا، نیازمند توجه است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» این وزارتخانه اعلام کرد، کیم اخیراً بیش از پیش در سخنرانی‌های عمومی به آمریکا اشاره می‌کند که در بحبوحه به بن‌بست خوردن مذاکرات اتمی، موجب جلب توجهات درخصوص قدم بعدی پیونگ‌یانگ شده است.

وزارت اتحاد دو کره در گزارش سالانه خود به قانون‌گذاران کره جنوبی «واکنش فعالانه» در راستای ادامه یافتن گفت‌وگوها با توجه به افزایش تنش در منطقه را خواستار شد.

در این گزارش آمده است: «از آنجا که پیام‌های رهبر کیم جونگ اون درباره ایالات متحده اخیراً افزایش یافته و دارای جزئیات بیشتری اشت، تحرکات کره شمالی در قبال ایالات متحده نیازمند توجه است».

هفته گذشته رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد کیم هنگام افتتاح یک نمایشگاه تسلیحاتی آمریکا را «دلیل ریشه‌ای» مشکلات در شبه جزیره کره دانسته است.

رهبر کره شمالی از رفتار کره جنوبی نیز انتقاد و سئول را به دوروئی متهم کرد. او همچنین گفته علی‌رغم درخواست‌های اخیر آمریکا برای مذاکره هنوز دلیلی وجود ندارد «که بتوان باور کرد آنها دشمن نیستند».

در سال ۲۰۱۸ کیم جونگ اون به نخستین رئیس کره شمالی تبدیل شد که با یک رئیس‌جمهور مستقر آمریکا دیدار کرد. اما مذاکرات میان دو کشور از زمان دومین دیدار میان کیم با دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ متوقف ماند.

دولت آمریکا به ریاست جو بایدن در هفته‌های اخیر ضمن تأکید بر ادامه سیاست تحریم علیه کره شمالی از این کشور خواسته پای میز مذاکره بیاید.

در همین حال، بعد از سفر «ویلیام بِرنز» مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌اِی) به کره جنوبی، «آوریل هاینِس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز به این کشور سفر می‌کند.

هاینس قرار است طی روزهای آتی در نشستی سه‌جانبه با «پارک جیه وون» مدیر سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی و «هیروکی تاکیزاوا» مدیر اطلاعاتی کابینه ژاپن شرکت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar