فارس/ رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند که این رژیم در تلاش است تا جزایر کومور را برای عادی سازی روابط با خود متقاعد کند.

جزایر کومور که اغلب ساکنان آن را مسلمانان تشکیل می‌دهد، از اعضای اتحادیه عرب بوده و تنها کشور عربی است که در نیمکره جنوبی قرار دارد.

یک منبع دیپلماتیک روز دوشنبه تایید کرد اسرائیل و کومور برای ایجاد روابط دیپلماتیک در حال گفت‌وگو هستند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که آمریکا پیشقدم گرد هم آوردن اسرائیل و کومور برای عادی سازی روابط شده و این ارتباط همچنان ادامه دارد.

 
جزایر کومور که در اقیانوس هند، در ساحل شرقی آفریقا قرار دارد تنها 1861 کیلومتر مربع مساحت داشته و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال 2019 بالغ بر 850 هزار نفر بوده است.

سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) کشورهای امارات، بحرین، سودان و مغرب با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» توافقنامه‌ عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به توافق‌ «صلح آبراهام» (یا صلح ابراهیم) را امضا کرده و رسماََ مناسبات دیپلماتیک برقرار نمودند.

مردم بیشتر کشورهایی که توافق صلح آبراهام را با فشار آمریکا و با وعده‌های مالی و سیاسی امضا کردند، با این توافق ابراز مخالفت کرده‌اند.

به عنوان مثال سودان شاهد تظاهرات مردمی گسترده در اعتراض به عادی‌سازی روابط بود و سفیر رژیم صهیونیستی در مغرب همچنان در هتل اقامت دارد زیرا کسی حاضر به اجاره دادن خانه به وی یا تحویل مکانی به او به عنوان مقر سفارت نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar