فارس/ ارتش کره جنوبی ادعا کرد، کره شمالی بامداد امروز سه شنبه یک موشک بالستیک از زیردریایی مستقر در شهر بندری «سینپو» به دریای ژاپن شلیک کرده است.

 ساعاتی بعد از اعلام شلیک پرتابه نامشخص از کره شمالی به دریای ژاپن، سئول ادعا کرد که این پرتابه یک موشک بالستیک بود.

طبق این گزارش، کره شمالی ماه ژانویه از یک «نوع جدید» موشک شلیک شده از زیردریایی، رونمایی کرد و این موشک را «قدرتمندترین سلاح جهان» خوانده بود.

شلیک موشکی ادعایی کره شمالی در شرایطی انجام شده که در خبرها آمده بود روسای سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در سئول دیدار کردند.

کره شمالی در هفته‌های اخیر مجموعه‌ای از آزمایش‌های موشکی را در دستور کار خود قرار داده است.

بنا بر ادعای مقام‌های غربی و متحدانشان در کره جنوبی و ژاپن، این آزمایش‌های موشکی ناقض قطعنامه‌های سازمان ملل است اما کره شمالی این ادعا را رد کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد، یک موشک از شهر بندری سینپو واقع در شرق کره شمالی به دریای ژاپن شلیک شد. سینپو، پایگاه و مقر زیردریایی‌های کره شمالی است.

«فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن به آزمایش موشکی جدید کره شمالی واکنشن نشان داد و این اقدام را «بسیار تاسف برانگیز» خوانده است.

تنش‌ها در شبه جزیره کره در شرایطی ادامه دارد که مذاکرات قبلی سران آمریکا و کره شمالی به دلیل اختلافات اساسی بر سر خلع سلاح اتمی منطقه، پایان رسمی جنگ کره و لغو تحریم‌های کره شمالی به جایی نرسید.

آمریکا از کره شمالی می‌خواهد در ابتدا و قبل از لغو تحریم‌ها، به صورت کامل خلع سلاح اتمی را انجام دهد اما پیونگ یانگ این موضوع و خواسته را رد کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar