فارس/ منابع رسمی عبری‌زبان، عصر امروز (سه‌شنبه)، گزارش دادند که «محمد بن زاید»‌ ولی‌عهد ابوظبی در پیامی مکتوب  رسما از «نفتالی بنت»‌ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به امارات دعوت کرده است.

بر اساس اعلام سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «نفتالی بنت» امروز با «محمد الخاجه» سفیر امارات در تل‌آویو و «خالد الجلاهمه» سفیر بحرین در اراضی اشغالی دیدار و گفت‌وگو کرده است.
طبق این اعلام، سفیر امارات در ابتدای این دیدار دعوتنامه‌ای از جانب ولی‌عهد ابوظبی به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تحویل داده که در آن، از بنت برای سفر به امارات عربی متحده دعوت شده است.
سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نفتالی بنت بابت این دعوت از ولی‌عهد ابوظبی تشکر کرده بی آنکه پاسخ مثبت یا منفی به این دعوت داده شود.
بر اساس این اعلام، سفرای امارات و بحرین در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره توسعه دامنه روابط با تل‌آویو، تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و توافق عادی‌سازی روابط بحث و تبادل نظر کرده‌اند.
این در حالی است که پیش از این، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برای افتتاح سفارت این رژیم در ابوظبی به امارات سفر کرده بود.
امارات و رژیم صهیونیستی در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا توافقی موسوم به ابراهیم را امضاء و رسما روابط دیپلماتیک خود را عادی‌سازی کردند.
روابط دو طرف از سال گذشته تاکنون  توسعه‌ یافته به‌نحوی که تل‌آویو و ابوظبی در زمینه‌های مختلفی توافق امضاء کرده‌اند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar