فارس/ دبیر کل حزب الله ضمن دعوت به تشکیل کمیته‌ای متشکل از کشورهای اسلامی برای دیدارهای مستقیم با یکدیگر، تاکید کرد که مقابله با توطئه مستمر آمریکا در تفرقه‌افکنی نیاز به گردهمایی و برنامه‌ریزی دارد.

به گفته دبیر کل حزب الله، تلاش‌هایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی برای همگرایی مسلمانان در سراسر جهان اسلام انجام شده است تا حد زیادی به تحقق انسجام و وحدت کمک کرده تا از مرحله درگیری فرقه‌ای بگذریم.
او تاکید کرد:  آنچه قبل از بهار عربی ایجاد شد و گفت‌وگوها، تلاش‌های فکری، جلسات و چارچوب‌هایی که تشکیل شده بود، توانست پایه‌ای قوی و منسجم به ویژه بین اهل سنت و شیعیان ایجاد کند.
دبیر کل حزب الله گفت: امروز ما مرحله‌ای را که در آن تهدید به درگیر شدن با جنگ‌های فرقه‌ای بودیم، رد کردیم که این امر با یاری خدا، آگاهی، بصیرت و حضور افراد صادق و خون شهدا محقق شده است.
سید حسن نصرالله افزود: توطئه هنوز ادامه دارد و تلاش آمریکا در این زمینه همچنان ادامه دارد. این مستلزم آن است که همه ما بنشینیم و دوباره برنامه‌ریزی کنیم  به این امید که به هدف مورد نظر برسیم.
دبیر کل حزب الله گفت: ما باید از گذشته استفاده کنیم. از تجربیات قبلی بهره مند شویم. کارهایی را که بی فایده بود، کنار بگذاریم، از آنها دور شویم و سعی کنیم به دنبال چارچوب‌ها و ایده‌های خوبی باشیم و باید فرصت این کار فراهم شود.
نصرالله تاکید کرد: ما همیشه در تیررس حملات هستیم و خطرناک‌ترین حمله علیه ما، حمله به همگرایی، هماهنگی و همکاری میان ما است و باید گفت ما وقتی متحد شویم، پیروز می‌شویم.
وی ادامه داد: ما باید از تجربیات گذشته و دستاوردهای سال‌های گذشته استفاده کنیم و این را یک اولویت اصلی در سطح امت برای خنثی سازی توطئه‌های دشمن و متحد شدن بدانیم و بر پایه آن گام‌ها برای مرحله پیش رو را انتخاب کنیم.
دبیر کل حزب الله همچنین شرکت کنندگان در کنفرانس وحدت اسلامی را به ایجاد کمیته‌ای متشکل از تمام کشورهای اسلامی دعوت کرد و گفت که با این تشکیل این کمیته، کشورهای اسلامی می‌توانند دیدارهای حضوری و مستقیم داشته باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar