فارس/ یک وبگاه رژیم صهیونیستی به همراه یک رسانه آمریکایی گزارش دادند، دولت جو بایدن در حال مذاکره با عربستان سعودی به منظور عادی‌سازی روابط ریاض با تل‌آویو است.

بنا بر گزارشی که وبگاه واللا نیوز رژیم صهیونیستی و وبگاه آمریکایی «آکسیوس» منتشر کردند، «دولت جو بایدن در حال مذاکره با عربستان سعودی درباره احتمال عادی سازی با اسرائیل و الحاق به توافقات ابراهیم است».

در این گزارش آمده است: «جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تاریخ ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر ماه) این موضوع را در دیدار با محمد بن سلمان ولی‌عهد (عربستان) سعودی طی سفرش به پادشاهی (عربستان سعودی) مطرح کرد».

این رسانه رژیم صهیونیستی، خبر فوق را به نقل از «سه منبع آمریکایی و عربی»  منتشر کرده اما به هویت و نام آنها اشاره‌ای نکرده است.

طبق ادعای واللا نیوز، در جریان گفت‌و‌گوی سالیوان و محمد بن سلمان و طرح این موضوع، ولی‌عهد عربستان سعودی احتمال عادی سازی (روابط) با اسرائیل را کاملا رد نکرد.

این رسانه صهیونیستی افزود: «البته سعودی‌ها تاکید کرد که این کار (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) زمان خواهد برد و حتی به سالیوان (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) فهرستی از اقداماتی که باید قبل از این کار انجام شود، ارائه داد. برخی از این اقدامات، به بهبود روابط ایالات متحده و عربستان سعودی مرتبط است».

به رغم انتشار این خبر توسط والا نیوز و وبگاه آکسیوس، تاکنون مقام‌های آمریکا و عربستان سعودی اظهارنظری درباره این موضوع نکرده و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

انتشار این خبر در شرایطی انجام شده که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی پس از دیدار اخیر با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن، اظهارات مثبتی درباره مواضع رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

بن فرهان درباره اینکه آیا ریاض روابط خود را با تل‌آویو عادی‌سازی خواهد کرد، گفته است: اسرائیل به ثبات و حرکت به سوی صلح در منطقه کمک کرده است.

با این حال، وزیر خارجه عربستان سعودی گفته بود ریاض یقین دارد تنها راه دست‌یابی به ثبات کامل، حل و فصل مسئله فلسطین است. باید کشور فلسطین به پایتختی قدس تشکیل شود و این کشور خود دارای حاکمیت باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar