ایسنا/ نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از صهیونیست‌ها دولت جو بایدن را نسبت به دولت سابق آمریکا برای رژیم صهیونیستی مفیدتر می‌دانند.

به گزارش i۲۴news، نتایج یک نظرسنجی در اراضی اشغالی نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از ساکنان اراضی اشغالی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را تا حدی مفیدتر از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور برای رژیم صهیونیستی می‌دانند.
در این نظرسنجی که توسط موسسه "متاویم" انجام شده است، درباره مسائل مختلف نظرسنجی شده است.
طبق این نظرسنجی، ۵۳ درصد صهیونیست‌ها معتقدند که دولت این رژیم باید از کشورهایی که با آنها روابط دیپلماتیک برقرار کرده است برای پیشبرد روند صلح اسرائیل و فلسطین استفاده کند. همچنین ۵۷ درصد بهبودی و توسعه روابط با اردن را مهم می‌دانند و ۶۱ درصد نیز حامی بهبودی روابط میان رژیم و ترکیه هستند.
در این نظرسنجی همچنین به اهمیت کشورهای مختلف برای رژیم صهیونیستی پرداخته شده است و طبق نتایج آن مهمترین کشور برای این رژیم، آمریکا بوده و پس از آن به ترتیب روسیه، آلمان، انگلیس، چین، مصر، فرانسه و اردن قرار دارند.
همچنین ۳۲ درصد از صهیونیست‌ها دیدارهای مقامات دولت این رژیم با مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین را گامی مثبت در راستای بهبودی روابط میان دو طرف می‌دانند و ۳۰درصد آن را اقدامی نمادین خوانده که تاثیری بر روابط دو طرف نخواهد داشت و ۱۷ درصد نیز آن را اقدامی منفی می‌دانند که منافع رژیم اشغالگر را متضرر خواهد کرد.
این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که میزان رضایت شهروندان ساکن اراضی اشغالی از عملکرد دولت در زمینه سیاست خارجی و وضعیت وزارت خارجه کاهش یافته و مردم نمره پایین ۵.۲۹ از ۱۰ را به عملکرد دولت در این زمینه داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar