فارس/ سازمان موسوم به «صلح اکنون» خبر داد که پس از 20 سال، برای نخستین بار، تل‌آویو مجوز احداث شهرک صهیونیستی در قلب الخلیل را صادر کرده است.

سازمان اسرائیلی و چپ‌گرای «صلح اکنون» امروز پنجشنبه از طرح جدید صهیونیست‌ها برای اشغال هر چه بیشتر اراضی فلسطین پرده برداشت.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به نقل از این سازمان گزارش داد، شهرک‌نشینان صهیونیست مقدمات ساخت یک شهرک جدید در مرکز بخش قدیمی الخلیل را آغاز کردند.

به گفته این سازمان، شهرک جدید شامل ۳۱ واحد مسکونی خواهد بود که در بخش ایستگاه قدیمی اتوبوس الخلیل احداث خواهد شد.

سازمان مذکور تصریح کرد، این مجموعه شهرک، پس از ۲۰ سال است که برای نخستین بار در الخلیل احداث خواهد شد.

به گفته این سازمان، تأیید مجوز ساخت این شهرک در مرکز الخلیل، یک «اقدام فوق‌العاده است؛ زیرا برای نخستین بار است که از سال ۲۰۰، یک شهرک جدید احداث می‌شود».

این سازمان خاطر نشان کرد، صدور مجوز برای احداث چنین شهرکی، نشانگر «تغییر زیادی در تقسیر قوانین اسرائیلی درباره موارد ممنوعه و مجاز در اراضی اشغالی» است.

صلح اکنون همچنین گفت که دولت جدید رژیم صهیونیستی، بر اساس اشغال اراضی فلسطین عمل می‌کند؛ زیرا از «دهه هشتاد، هیچ دولتی جرأت نکرده است در قلب بزرگترین شهر فلسطین در کرانه باختری، یک شهرک جدید احداث کند؛ به جز یک ساختمان که در جریان انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۱، احداث شد».

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر  رژیم صهیونیستی نیز در ژوئن گذشته پس از عهده‌داری منصب نخست‌وزیری بر حمایت از شهرک‌سازی در سراسر کرانه باختری تأکید کرد.

گزارش‌های اسرائیلی-فلسطینی نشان می‌دهد که حدود ۶۵۰ هزار صهیونیست در شهرک‌های واقع در کرانه باختری از جمله در قدس اشغالی ساکن هستند.

به موجب قانون بین‌المللی، کرانه باختری و قدس شرقی اراضی اشغالی است و هر گونه فعالیت شهرک‌سازی در آن‌ها ممنوع می‌باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar