باشگاه خبرنگاران/ وزارت دادگستری سوریه در جلسه‌ای اعلام کرد ۲۴ تن از تروریست‌های بازداشت شده به دلیل اعمال جنایتکارانه خود قصاص شدند.

وزارت دادگستری سوریه در جلسه‌ای اعلام کرد بر اساس مفاد قانون مجازات عمومی و قانون آیین دادرسی کیفری و مبارزه با تروریسم شماره ۱۹ سال ۲۰۱۲ بیست‌ و چهار تروریست جنایتکاری که به دلیل اقدامات تروریستی باعث مرگ برخی از مردم و خسارت به زیرساخت‌های کشور با استفاده از مواد محترقه شدند، دیروز حکم قصاص برایشان اجرا شد.

این وزارتخانه در ادامه افزود: ۱۱ تن دیگر از تروریست‌ها که اقدامات تروریستی انجام داده و منجر به خرابکاری در تاسیسات عمومی و خصوصی، زمین‌های کشاورزی و جنگل‌ها شدند نیز به حبس ابد محکوم می‌شوند.

وزارت دادگستری سوریه اعلام کرد پنج تن از این ۱۱ نفر نوجوان بوده که منجر به مرگ و تخریب اموال عمومی شدند و برای آن‌ها حکم قصاص صادر نشد.

نزدیک به ده سال است که سوریه وارد جنگ داخلی شده و تروریست‌های تکفیری در این کشور جنایات نابخشودنی را انجام دادند. بعد از گذشت ده سال از شروع جنگ، ارتش سوریه با کمک هم‌پیمانان خود موفق شده است سرزمین‌هایی را که توسط تروریست‌های تکفیری اشغال شده بود را پس بگیرد. تنها در چند نقطه از خاک این کشور تروریست‌هایی که تحت الحمایه آمریکا یا ترکیه هستند باقی مانده‌اند. بیشتر تروریست‌های استان درعا که اولین نقطه درگیری و شروع جنگ هم بود سلاح خود را به ارتش سوریه تسلیم کرده و خود را تحویل داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar