باشگاه خبرنگاران/ وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد قرارداد موشکی بین لندن و کی‌یف ماه ژوئن به امضا رسیده است.

 به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع انگلیس امروز پنجشنبه اطلاعات مربوط به قرارداد تحویل موشک به اوکراین را تأیید کرد.

پیشتر، تایمز در گزارشی نوشت انگلیس در حال مذاکره با اوکراین در مورد اولین قرارداد تسلیحاتی خود است که بر اساس آن لندن موشک‌هایی را در اختیار کی‌یف قرار می‌دهد. این روزنامه گزارش داد که طرفین در مورد تحویل احتمالی موشک‌های زمین به زمین برای قایق‌های گشتی و موشک‌های هواپیمایی اوکراین بحث می‌کنند و وزارت دفاع در حال بررسی فروش سیستم‌های موشکی بریمستون از سوی شرکت MBDA انگلیس است.

این وزارتخانه به ریانووستی گفت این قرارداد در ماه ژوئن (خرداد-تیر) منعقد شده است و از اینکه رسانه‌ها چهار ماه بعد در مورد این قرارداد نوشتند شگفت زده شد.

در ماه ژوئن، وزارتخانه‌های دفاعی انگلیس و اوکراین یادداشتی را در مورد اجرای حمایت از ایجاد پتانسیل دریایی اوکراین امضا کردند. به گفته وزارت دفاع انگلیس، این قرارداد شامل تامین سکو‌ها و سلاح‌های دفاعی جدید دریایی، آموزش کارکنان نیرو‌های دریایی اوکراین، ایجاد پایگاه‌های نظامی جدید و فروش دو شناور مجهز به اوکراین می‌باشد.

پیشتر، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به رزمایش نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اوکراین این اقدام را تحریک آمیز و با هدف بی‌ثبات کردن مرز‌های روسیه عنوان کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی روسیه این اقدام را تحریکی شیطنت‌آمیز به منظور وادار کردن روسیه به پاسخ نظامی عنوان و تاکید کرد: پاسخ قطعی است، چرا که امنیت یک کشور مستقل با امنیت مرزی معنا پیدا می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar