ایسنا/ رئیس حزب "القوات اللبنانیه" (نیروهای لبنانی) نسبت به احضارش توسط دادگاه نظامی لبنان به عنوان متهم حادثه الطیونه بیروت واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، سمیر جعجع، رئیس حزب "القوات اللبنانیه" در واکنش به احضارش توسط دادگاه نظامی لبنان اظهار کرد: اگر صحیح است که دادگاه نظامی خواستار شنیدن صحبت‌های من است، این دادگاه باید ابتدا به صحبت‌های سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گوش دهد.
وی مدعی شد: اظهارات دوشنبه نصرالله که در آن القوات اللبنانیه و جعجع را درباره اتفاقات الطیونه متهم کرد، پر از اشتباه بوده و بر پایه حقیقت نیست.
وی ادامه داد: من حوادث "الطیونه" - "عین الرمانه" را یک اتفاق شوم می‌دانم که مجروحان زیادی برای ما در عین الرمانه و قربانیان زیادی در ضاحیه بیروت به همراه داشت.
جعجع درباره نگرانی از باز شدن یک پرونده علیه وی توسط دستگاه قضایی لبنان تاکید کرد: دوران قیمومیت بر لبنان به پایان رسیده است و ما هرگز اجازه نمی‌دهیم آن روزها برگردد.
این اظهارات درحالی مطرح شد که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دوشنبه شب در سخنانی حزب القوات اللبنانیه به ریاست سمیر جعجع را بزرگترین تهدید علیه مسیحیان لبنان دانست و گفت برنامه این حزب در حادثه الطیونه ایجاد جنگ داخلی در کشور است.
دادگاه نظامی لبنان پنجشنبه درست یک هفته پس از اتفاق الطیونه، سمیر جعجع را که به دست داشتن در این حادثه متهم است، احضار کرد.
پنجشنبه هفته گذشته، درگیری‌های مسلحانه‌ای در منطقه الطیونه لبنان رخ داد که در آن از مسلسل‌های سبک و آرپی‌جی استفاده شد.
درگیری در جریان تجمع طرفداران حزب‌الله و جنبش "أمل" علیه عملکرد قاضی بیطار - بازپرس پرونده انفجار مهیب بندر بیروت - در اطراف مقر دادگستری رخ داد.
این درگیری‌ها منجر به کشته شدن دست‌کم هفت تن و زخمی شدن ۳۳ تن دیگر شد و به دنبال آن، ارتش لبنان دست‌کم ۹ نفر را دستگیر کرده است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar