فارس/ نخست‌وزیر عراق در دیدار با فرماندهان نظامی و امنیتی گفت که باید همزمان با حفظ امنیت معترضان از نفوذ افراد خرابکار به جمع آن‌ها جلوگیری شود.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنج شنبه (دیروز) با حضور در مقر فرماندهی عملیات مشترک عراق، با فرماندهان امنیتی و نظامی این کشور دیدار کرد.

الکاظمی در این دیدار ضمن کسب اطلاع از فعالیت‌های نیروهای نظامی و امنیتی عراق در عرصه‌های مختلف، توصیه‌هایی به فرماندهان کرد و گفت که عراق همچنان میراث‌دار تهدیدات بزرگی است که از سال ۲۰۰۳ به جا مانده و اثرات آن باقی است و از این رو باید تلاش‌ها در راستای ثبات و امنیت تشدید شود.

نخست‌وزیر عراق که پیش از این سمت، رئیس سازمان اطلاعات ملی عراق بود، بر لزوم افزایش اقدامات شناسایی و دوری از اطلاعات فریب‌دهنده تأکید کرد و گفت که تروریست‌های داعش تلاش دارند تا از هر حفره امنیتی یا شرایط اجتماعی استفاده کنند و در این میان دستگاههای امنیتی باید در آمادگی کامل باشند.

مصطفی الکاظمی در این راستا گفت که نیروهای امنیتی می‌بایست ضمن تأمین امنیت تظاهرات کنندگان طبق قانون اساسی و حفظ دارایی‌های عمومی و خصوصی، مانع ورود نفوذی‌ها در میان آنان شوند.

نخست‌وزیر عراق در ادامه به لزوم تعهد نظامیان به میهن عراق تأکید کرد و گفت که هر فردی حق دارد عقاید دینی و مذهبی خود را داشته باشد اما تعهد او در قالب نیروهای نظامی فقط باید «میهن» باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar