باشگاه خبرنگاران/ رژیم صهیونیستی به فرانسه قول داده است که در هرگونه قرارداد سایبری این رژیم با کشور‌های دیگر از هک شماره تلفن‌های فرانسه ممانعت شود.

«ایال هولاتا» مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی به «امانوئل بن» همتای فرانسوی خود قول داده است که این رژیم در هرگونه قراردادی که برای صادرات فن آوری سایبری تهاجمی با کشور‌های دیگر امضا می‌کند، بندی در نظر بگیرد که بر اساس آن از هک کردن و حمله به شماره تلفن‌های فرانسه ممانعت شود.

این ممنوعیت شامل شماره تلفن‌های انگلیسی و آمریکایی نیز می‌شود.

هفته گذشته، هولاتا سفر محرمانه‌ای به پاریس داشت و تلاش کرد بحران به وجود آمده با فرانسه را مهار کند زیرا گزارش‌های مطبوعاتی حکایت از آن دارد که برخی طرف‌های خارجی با استفاده از نرم افزار اسرائیلی پگاسوس از رئیس جمهور فرانسه جاسوسی می‌کنند.

وبسایت عبری والا فاش کرد، در پی انتشار این گزارش، ریاست جمهوری فرانسه بخش زیادی از تماس‌های سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی خود را با رژیم صهیونیستی به ویژه در خصوص سفر‌های متقابل متوقف کرده است.

چندی پیش ۱۷ سازمان رسانه‌ای از تحقیقات جهانی درباره استفاده از نرم‌افزار «پگاسوس» متعلق به رژیم صهیونیستی خبر دادند و اعلام کردند این برنامه از سوی برخی کشور‌ها برای جاسوسی از خبرنگاران، مقامات سیاسی و برخی شرکت‌های بزرگ استفاده شده است.

بر اساس تحقیقاتی که ۱۷ منبع رسانه‌ای از جمله لوموند و گاردین منتشر کردند، نرم افزار پگاسوس که تولید شرکت صهیونیستی NSO است، امکان جاسوسی از دست کم ۱۸۰ روزنامه نگار، ۶۰۰ سیاستمدار و نیز ۸۵ فعال حقوق بشر و ۶۵ تن از سران تجاری جهان را از سال ۲۰۱۶ فراهم کرده است.

از جمله کسانی که در لیست جاسوسی قرار گرفتند، عمران خان، نخست وزیر پاکستان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه بودند.

همچنین پایگاه اینترنتی فرانسوی «مدیاپار» فاش کرد تلفن ۵ وزیر فرانسوی به بدافزار جاسوسی پگاسوس ساخت رژیم صهیونیستی آلوده شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar