باشگاه خبرنگاران/ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از بی‌نتیجه بودن ششمین دور مذاکرات درباره قانون اساسی این کشور خبر داد.

به نقل از جروزالم پست، «گیر پدرسون» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در پایان نشست کمیته قانون اساسی سوریه از بی‌نتیجه بودن این نشست خبر داد.

پدرسون در بخشی از سخنان خود گفت: «ششمین دور مذاکرات بر سر قانون اساسی سوریه یک ناامیدی بزرگ بود. در این نشست هیچ توافقی برای پیش‌نویس قانون اساسی حاصل نشد و تاریخ دیگری نیز برای دور بعدی مذاکرات قید نشده است.»

این دیپلمات سازمان ملل پیشتر زمانی که تاریخ برگزاری این نشست را اعلام می‌کرد، گفت: «گروه کوچکی از کمیته قانون اساسی سوریه در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) نشستی در ژنو برگزار خواهند کرد و پس از آن کار تهیه و تدوین قانون اساسی سوریه آغاز خواهد شد. ابن گروه با آماده‌سازی و شروع کار پیش‌نویس قانون اساسی سوریه موافقت کردند.»

کمیته قانون اساسی سوریه شامل ۱۵۰ عضو شامل نماینده دولت سوریه، مخالفان و جامعه مدنی هستند و ۵۰ عضو از هر کدام از این طرف‌ها هستند و از این کمیته یک کمیته کوچک هم شکل گرفته که شامل ۱۵ عضو از هر کدام از طرف‌هاست که در مجموع ۴۵ عضو دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar