تسنیم/ یک مقام ارشد کره شمالی با حمایت از چین حضور نظامی آمریکا در تایوان را تحریک آمیز خواند که در نهایت می‌تواند به تهدیدی برای کره شمالی در شبه جزیره کره منجر شود.

به نقل از ان بی سی نیوز، کره شمالی امروز (شنبه) دولت بایدن را به دلیل افزایش تنش نظامی با چین از طریق حمایت از تایوان مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد که افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه یک تهدید بالقوه برای کره شمالی نیز به شمار می‌رود.

پاک میونگ هو، معاون وزیر خارجه کره شمالی در یادداشتی در یکی از رسانه های رسمی این کشور به انتقاد از آمریکا در اعزام ناوهای جنگی از طریق تنگه تایوان و مجهز کردن این جزیره به سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته و آموزش نظامیان تایوانی پرداخت.

در یادداشت این مقام کره شمالی آمده است: آمریکا به مداخله غیرمحتاطانه در موضوعات مربوط به تایوان می‌پردازد که کره شمالی آن را به طور کامل مداخله در امور داخلی چین میداند و به اعتقاد کره شمالی چنین اقداماتی تهدیدی جدی برای وضعیت حساس شبه جزیره کره به شمار می‌رود.

اظهارات پاک میونگ هو یک روز پس از اظهارات بایدن مطرح شده که بر تعهد آمریکا به دفاع از تایوان درصورت حمله نظامی چین به این جزیره تاکید کرده بود.

در بخش دیگری از یادداشت این مقام کره‌ای آمده است: این یک واقعیت آشکار است که نیروهای آمریکایی و پایگاه های نظامی این کشور در کره جنوبی برای افزایش فشار به چین مورد استفاده قرار می‌گیرند و اینکه نیروهای نظامی گسترده آمریکا و ایستگاه های ماهواره‌ای این کشور که در تایوان متمرکز شده می‌تواند به یک عملیات نظامی علیه کره شمالی در هر زمانی منجر شود.

معاون وزیر خارجه کره شمالی در ادامه گفت که بهانه حضور فزاینده نیروهای ائتلاف آمریکا در منطقه این ادعای نادرست است که چین و کره شمالی می‌توانند در تایوان و شبه جزیره کره مشکل ایجاد کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar