تسنیم/ به نوشته یک رسانه عبری، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خواسته‌های نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به تمسخر گرفته و ترجیح داد فقط درباره اوضاع سوریه با او صحبت کند.

پایگاه عبری زبان دبکا در گزارشی در این رابطه نوشت: اگر خوش وبش و تعارف‌های معمول را فاکتور بگیریم، تصور نمی‌شود نفتالی بنت دستاورد مهمی از نشست خود با ولادمیر پوتین کسب کرده باشد.

به نوشته این رسانه عبری زبان در این نشست هر زمان که بنت خواست در مورد مسئله ایران سخن بگوید، پوتین مسئله سوریه را پیش کشید، رئیس جمهور روسیه با طرح درخواست ادامه روابط ممتاز روسیه و اسرائیل که در دوره نتانیاهو حکم فرما بود، در واقع بنت را به تمسخر گرفت.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، با وجود آن که این نشست 5 ساعت به طول انجامید، تمام دستاوردهای این نشست در چند مورد خلاصه می‌شوند.

پوتین حتی یک کلمه (حداقل در بخش علنی نشست) در مورد ایران سخن نگفت.
تنها سخن پوتین در این رابطه زمانی بود که بدون نام بردن از ایران اعلام کرد، ما بسیار خرسند خواهیم شد که مسایل منطقه‌ای مورد بحث قرار بگیرند.

این در حالی است که هدف اصلی سفر بنت به سوچی مسئله ایران بود، امری که نشان می‌دهد نوعی سوء تفاهم بین پوتین و بنت در رابطه با این مسئله وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: روس‌ها از سخنان و اظهار نظرهایی که روز 21 اکتبر در آستانه انجام این نشست از سوی مسئولین اسرائیلی ایراد شد چندان متعجب نشدند، سخنانی که نشان می‌داد نیروی هوایی اسرائیل طی روزهای اخیر تمرین‌های خود را از سر گرفته است.

نه روس‌ها و نه پوتین به هر شکل نمی‌خواهند چنین تهدیدهایی را بشنوند زیرا آنها آنقدر تجربه دارند که می‌دانند در پس این تهدیدها هیچ چیز وجود ندارد.

از سوی دیگر پوتین به شدت بر مسئله سوریه متمرکز شده بود، او در این نشست اعلام کرد که روسیه در حال بازسازی زیر ساخت‌های سوریه است، مشکلات و مسایلی هم وجود دارند، اما فرصت خوبی هم برای همکاری در چارچوب هر آنچه که به مبارزه علیه تروریسم مربوط می‌شود، هم موجود است.
در واقع پوتین به طرف اسرائیلی گوشزد کرد که حملات انجام گرفته توسط اسرائیل دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه را تضعیف می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar