تسنیم/ در روزهایی که ارتش رژیم اشغالگر به دنبال مانورهای نظامی رنگارنگ است رسانه‌های رژیم صهیونیستی از هراس‌های این رژیم در مقابل حزب‌الله لبنان می‌گویند.

طی ماه‌های اخیر ارتش رژیم صهیونیستی مانورهای گوناگونی را انجام داده است و جنگ روانی رسانه‌ای کاملی را در این زمینه به راه انداخته است. این جنگ رسانه‌ای در عین آنکه تلاش می‌کند افکار عمومی را در فلسطین اشغالی هدایت کند اما اعترافات و اذعان‌هایی را هم در خود دارد. مهمترین مسئله‌ای که این روزها از زبان رسانه‌های رژیم صهیونیستی به آن اذعان شده، توانمندی‌های حزب‌الله لبنان در صورت وقوع یک درگیری با رژیم صهیونیستی و هراس‌هایی است که این رژیم از حزب الله دارد.

روزنامه عبری معاریو در مقاله‌ای که طی روزهای گذشته منتشر کرده مهمترین نقاطی که از سوی حزب‌الله لبنان می‌تواند مورد حمله قرار گیرد را به عنوان مهمترین هراس و نقطه ضعف کنونی رژیم صهیونیستی مطرح کرده است.

حمله به مخازن مواد شیمیایی در «حیفا»

روزنامه «معاریو» در مقاله خود می‌گوید ارتش رژیم اسرائیل پیش بینی کرده است که در صورت وقوع درگیری با حزب الله یکی از اهداف اصلی مخازن مواد شیمیایی موجود در شهر «حیفا» است. این مخازن که محل نگهداری مواد شیمیایی خطرناکی هستند در صورتی که مورد اصابت موشک‌ها نقطه زن قرار گیرند می‌توانند موجب خسارت‌های سنگین به بندر «حیفا» - که یکی از مهمترین بنادر اقتصادی رژیم صهیونیستی است- شوند.

این روزنامه می‌نویسد فرماندهان جبهه داخلی، پلیس و سازمان‌های امدادرسان باید برای مواقعی که چنین سناریویی رخ دهد آماده باشند. روزنامه صهیونیستی نامبرده مدعی است این اقدامات احتیاطی پس از بالا رفتن توانمندی‌های حزب الله و افزایش تعداد موشک‌های نقطه زن آنها مورد توجه قرار گرفته است.

به همین دلیل ارتش در حال آماده کردن گزارش‌هایی است که نشان دهد چه خسارت‌هایی در صورت درگیری با حزب‌الله از این ناحیه به آنها وارد خواهد شد. این گزارش‌ها براساس پژوهش‌هایی تهیه شده‌اند که میزان قدرت حزب‌الله را در مقایسه با سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی مطالعه کرده‌اند و نشان می‌دهند در بهترین وضعیت دفاعی باز هم 6درصد موشک‌های حزب‌الله به اهداف خود برخورد می‌کنند و توسط سامانه های دفاعی شکار نخواهند شد.

اقدامات بازدارنده در رژیم صهیونیستی

براساس گزارش روزنامه عبری «معاریو» در منطقه صنعتی نزدیک خلیج «حیفا» مقدار قابل توجهی مواد خطرناک وجود دارند که می‌توانند خسارت‌هایی بزرگی را به رژیم صهیونیستی وارد کنند و در عین حال سکنه زیادی نیز در این منطقه اقامت دارند که در معرض این مواد خطرناک قرار گرفته‌اند.

طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی صورت گرفته است که از خطر این تأسیسات در خیلج «حیفا» کاسته شود یا میزان مواد شیمیایی و نوع آنها کاهش و تغییر یابند اما با این حال باز هم این منطقه یک هدف استراتژیک به حساب می‌آید که شامل بندرهای «حیفا» و «اسدود» می شود.

هراس واقعی صهیونیست‌ها

آنچه در این گزارش از زبان یک رسانه صهیونیستی به عنوان هراس صهیونیست‌ها در صورت درگیری با حزب الله بیان شده است همان اهدافی است که سپتامبر 2017 و آگوست 2020 از زبان «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان بیان شده است. اما این بار صهیونیست ها همه هراس خود را روی یک نکته متمرکز کرده‌اند و آن هم موشک‌های نقطه زن حزب الله است. معاریو در گزارش خود می‌گوید حزب الله کنونی  با حزب الله 2006 این تفاوت را دارد که در حال حاضر موشک‌های نقطه زن را به تعداد قابل توجهی که می‌تواند رژیم صهیونیستی را به خطر اندازد در اختیار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar