تسنیم/ سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به وخامت اوضاع اسرای دست به اعتصاب غذا زده در زندان‌های رژیم اسرائیل، این رژیم را مسئول حفظ جان آنها دانست.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری در بیانیه‌ای مطبوعاتی که در اختیار رسانه‌های فلسطینی قرار گرفت، تاکید کرد: سیاست‌های کارشکنانه و فریبکارانه اسرائیل این رژیم اشغالگر را از بار مسئولیت کامل حفظ جان بازداشت شدگان فلسطینی که در اعتراض به حبس احتیاطی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، خارج نمی‌کند.

به گفته این سخنگو، اسرای فلسطینی در اعتراض به حبس احتیاطی دست به اعتصاب غذا زده و خواهان به دست آوردن آزادی خود و پایان دادن به حبس ظالمانه هستند.

این مقام جنبش جهاد اسلامی از مردم فلسطین خواست تا از اسرای فلسطینی به ویژه آنانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند، حمایت کرده و آنها را تنها نگذارند.

وخامت حال اسیر فلسطینی پس از 102 روز اعتصاب غذا

برادر کاید الفسفوس اسیر فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی از وخامت حال او خبر داد.

خالد الفسفوس تاکید کرد که حال برادرش پس از 102 روز اعتصاب غذای نامحدود به شدت وخیم است و او از درد شدید از ناحیه قلب، استخوان و کلیه رنج می‌برد.

وی همچنین اظهار داشت که پزشکان نسبت به وضعیت خطرناک کاید هشدار داده‌اند و او اکنون به تنهایی در بیمارستان محبوس است و رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهد کسی همراه او باشد.

باشگاه اسیر فلسطین هشدار داد که در صورت ادامه تعلل رژیم صهیونیستی در زمینه آزادی برخی اسرای فلسطینی، شماری از اسرای اعتصاب کننده غذا جان خود را از دست خواهند داد. 

این مرکز حقوقی تاکید کرد که هر لحظه که می‌گذرد اسرا با خطرات بیشتری مواجه می‌شوند و همگی آن‌ها اکنون وضعیت وخیمی دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar