تسنیم/ شیوع سویه دلتا در شمال چین باعث شده که مقامات این مناطق مجبور به اعمال محدودیت‌های شدید و قرنطینه به عنوان تنها راهکار مهار این ویروس مرگبار شوند.

به نقل از بیزینس استاندارد، چین پس از مشاهده افزایش تعداد مبتلایان به سویه دلتای کرونا در شهرستانی در شمال این کشور اقدام به قرنطینه این منطقه کرد.

اجین، شهرستانی در منطقه مغولستان چین امروز (دوشنبه) از 35700 ساکن خود خواست تا از خانه‌های خود خارج نشوند و در عین حال هشدار داد که درصورت سرپیچی از این دستور مجازات در انتظار خاطیان است.

این شهرستان کوچک با 150 مورد ابتلا به ویروس کرونا مرکز جدید کرونا در چین به شمار میرود. قرنطینه در این منطقه چندین روز پس از آن اعمال شد که کمیسیون بهداشت ملی هشدار داد ادامه شیوع می‌تواند طی یک هفته به 11 استان دیگر گسترش یابد.

پکن به عنوان پایتخت چین ورود هر فرد از منطقه یا استانی که درگیر کرونا است را ممنوع کرده و افرادی که از این مناطق قصد ورود به پکن را دارند باید آزمایش منفی کرونای خود را ارائه دهند.

افزایش محدودیت‌های اعمالی نشان میدهد که کشوری مانند چین که یکی از بهترین الگوهای کنترل کرونا در دنیا به شمار میرود نیز به واسطه قدرت سرایت بالای سویه دلتا با چالش های زیادی در مهار این ویروس مواجه است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar