فارس/ منابع لبنانی از احضار سمیر جعجع رئیس حزب «القوات اللبنانیه» به خاطر جنایت اخیر در بیروت خبر دادند.

شبکه خبری الجدید تصویری از برگه احضاریه جعجع منتشر کرد که در آن آمده است وی باید خود را به بخش بازپرسی سرویس اطلاعات ارتش در وزارت کشور لبنان معرفی کند.
بر اساس این برگه، جعجع باید ساعت نُه صبح چهارشنبه هفته جاری خود را به این بخش معرفی کند تا اظهاراتش درباره حوادث «الطیونه» در بیروت شنیده شود.
هفته گذشته در تیراندازی تک‌تیراندازان به سمت هوادران حزب‌الله و جنبش «امل» در الطیونه بیروت هفت نفر شهید و چندین نفر دیگر زخمی شدند. برآوردها نشان می‌دهد که این کمین از پیش طراحی شده بوده و یکی از مسؤولان حزب القوات یک روز قبل از حادثه در منطقه حاضر شده  و بر آمادگی‌ها برای کمین نظارت کرده بود.
در همین ارتباط، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود حزب القوات را بزرگترین تهدید برای مسیحی‌های لبنان خواند و گفت، هدف این حزب کشاندن لبنان به جنگ داخلی است.
«فیصل کرامی» نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون «اللقاء التشاوری» در واکنش به اتفاقات اخیر بیروت تأکید کرد، علیرغم تلاش‌های برخی‌ها برای معرفی جعجع به عنوان یک دولتمرد، حادثه الطیونه چهره واقعی وی را آشکار کرد.
کرامی  گفت: این همان سمیر جعجع واقعی است؛ جنایتکار، قاتل و تک‌تیراندازی که از فرصت‌ها برای دستاوردها سیاسی استفاده می‌کند و لو به قیمت ریختن خون. یک قاتل و جنایتکار شایسته عفو نیست و جعجع مسؤول وضعیتی است که اکنون در لبنان دچار آن هستیم.
وی در پایان ضمن اعلام اینکه به دستگاه قضایی و ارتش لبنان اطمینان دارد، خواستار تحقیقات سریع و شفاف شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar