ایسنا/ پس از گذشت دو هفته از قطع برق یک محله و دو روستای استان الحسکه واقع در شمال سوریه، شبه‌نظامیان «قسد» برای وصل مجدد برق از ساکنان درخواست پرداخت «باج ماهانه» کردند.

شبه نظامیان سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» وابسته به نیروهای اشغالگر آمریکا به تجاوزات خود علیه ساکنان شهر الحسکه و مناطق تحت تصرف آنها ادامه می‌دهند و برای هفته دوم  برق منطقه محله «الزهور» واقع در ورودی جنوب الحسکه و روستاهای «العابد» و «الفلاح» واقع در جنوب شرقی شهر را قطع کردند.
در همین ارتباط، خبرگزاری دولتی سوریه «سانا» گزارش داد که شبه نظامیان قسد برای دومین هفته متوالی مردم محله و روستاهای نامبرده را از برق محروم کرده و از غیرنظامیان در این مناطق درخواست کردند تا برای وصل برق به خانه‌هایشان، «باج ماهانه» پرداخت کنند.
منابع محلی دلیل این اقدام قسد را مخالفت اهالی محله الزهور و روستاهای العابد و الفلاح با حضور شبه نظامیان و نیروهای اشغالگر آمریکایی در شمال سوریه عنوان کردند.
شبه‌نظامیان «قسد» ساکنان مناطق تحت اشغال خود در الحسکه و حومه را مجبور می‌کنند تا ماهانه مبالغی برای برق بپردازند و به زمین‌های کشاورزان حمله می‌کنند و از آنها برای ایجاد مقر خود و یا گسترش پایگاه‌های متعلق به آمریکایی‌ها استفاده می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar