باشگاه خبرنگاران/ نخست وزیر پاکستان در تماسی تلفنی با شی جین پینگ بر لزوم تقویت روابط و همکاری‌های اقتصادی مشترک تاکید کرد.

به نقل از روزنامه جنگ از اسلام آباد، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، جشن‌های صد سالگی حزب کمونیست چین را به وی تبریک گفت.

دفتر نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: عمران خان روز سه شنبه در جریان گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور چین، از پیشرفت‌های عظیم اقتصادی و پیروزی مثال زدنی این کشور در مبارزه با فقر قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن تقدیر از اقدامات پکن علیه ویروس کرونا، از تلاش‌های این کشور در کمک به کشور‌های در حال توسعه در جهت مبارزه با کرونا و مقابله با تغییرات آب و هوایی قدردانی کرد.

عمران خان و شی چجین پینگ با بررسی تمامی جوانب مشارکت استراتژیک پاکستان - چین، درخصوص اوضاع منطقه و بین المللی نیز تبادل نظر کردند همچنین ضمن تأکید بر لزوم استحکام روابط دو جانبه در زمینه‌های مختلف، درباره اوضاع جدید افغانستان نیز به گفتگو پرداختند.

نخست وزیر پاکستان با اشاره به اهمیت نقش جامعه بین الملل در اوضاع اقتصادی مردم افغانستان گفت: افغانستان برای رهایی از فاجعه انسانی نیازمند کمک‌های بشردوستانه است.

وی ضمن دعوت از شی جین پینگ برای سفر به اسلام آباد، از تکمیل به موقع پروژه‌های زیر مجموعه سی پک قدردانی کرد.

در جریان این گفتگوها، هر دو طرف بر تقویت روابط اقتصادی و تجاری پاکستان و چین توافق کردند و عمران خان با استقبال از علاقمندی سرمایه گذاران چینی در سی پک، رئیس جمهور چین را از تکمیل قریب الوقوع پروژه ML۱ چشم انداز ژئواکونومیک مطلع کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar