ایسنا/ رهبر جریان صدر عراق در سخنانی به سیاست آینده این جریان و دولت مد نظر آن که انتظار می‌رود از سوی این جریان تشکیل شود، اشاره کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقتدی صدر با انتشار بیانیه‌ای در توییت به ویژگی‌های دولت مد نظرش اشاره کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت آینده باید به فراهم کردن زندگی عزتمندانه برای شهروندان، صرف نظر از وابستگی آنها، در مقابل تعهد شهروندان به اجرای قانون، پایبند باشد.

وی افزود: سیاست آینده ما این است که طبق قانون در برابر هر شهروندی که قانون را با انجام اقداماتی مانند هدف قرار دادن لوله‌های انتقال آب، خطوط  برق نقض می‌کند، بایستیم.

وی همچنین به تخلفات دیگری ازجمله؛ ترویج شایعات، ایجاد فتنه فرقه‌ای، دریافت رشوه، تجاوز به کادرهای آموزشی و پزشکی، افزایش قیمت‌ها، احتکار، سلطه به اراضی و یا خانه‌های اقلیت‌ها و ساخت و ساز غیرقانونی در عراق اشاره کرد و به عاملان چنین تخلفاتی هشدار داد.

طبق بیانیه مقتدی صدر، تخلفات دیگری که دولت مدنظر جریان صدر با آن مقابله خواهد کرد شامل؛ استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای باج‌خواهی و تهدید، روزه خواری علنی در ماه مبارک رمضان، آزار و اذیت، سوء استفاده جنسی، خشونت خانگی، مصرف مواد مخدر و تجاوز به حافظان امنیت و نیروهای کنترل ترافیک و تیم‌های تکدی ‌گری است.

مقتدی صدر در ادامه خاطرنشان کرد: قانون ابتدا بر مسئول اعمال خواهد شد و سپس برای شهروند اجرا می‌شود؛ چراکه عراق باید خالی از هرگونه جرم و گناه شود و باید قانون حکم‌فرما باشد نه تمایلات شخصی.

طبق نتایج تقریبا قطعی انتخابات پارلمانی عراق، جریان صدر با کسب ۷۳ کرسی، بزرگترین برنده این انتخابات اعلام شد و تأثیر بسزایی در تشکیل دولت خواهد داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar