باشگاه خبرنگاران/ سفرای سودان در فرانسه، بلژیک و سوئیس در حمایت از انقلاب مردم و محکومیت کودتای نظامی از سمت خود کناره گیری کردند.

به گزارش راشاتودی، وزارت فرهنگ و اطلاعات سودان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که سفرای این کشور در فرانسه، بلژیک و سوئیس ضمن حمایت از خواسته‌های مردم سودان در محکومیت کودتا از سمت خود کناره گیری کردند.
این سه سفیر شامل عمر بشیر مانیس، سفیر سودان در فرانسه؛ عبدالرحیم احمد خلیل، سفیر سودان در بلژیک و اتحادیه اروپا؛ علی بن ابی طالب عبدالرحمن الگندی، سفیر سودان در سوئیس و دفتر سازمان ملل در ژنو هستند.
این وزارتخانه در صفحه رسمی خود بیانیه این سفیران را منتشر کرد و نوشت: «ما همسویی کامل خود را با مقاومت قهرمانانه مردم اعلام می‌کنیم که همه جهان را به خود خیره کرده است و سفارت‌های سودان در فرانسه، بلژیک و سوئیس را سفارت مردم سودان و انقلاب آن‌ها اعلام می‌کنیم.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «کودتای نظامی وحشیانه علیه انقلاب شکوهمند مردم را با شدیدترین الفاظ محکوم می‌کنیم و از جوامع بین‌المللی می‌خواهیم که این کودتا را نپذیرند.»
در پی کودتای دیروز در سودان و دستگیری عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور و دیگر مقامات، اعتراضات گسترده‌ای برپا و وضعیت اضطراری در سراسر این کشور اعلام شد.
پس از کودتا حمدوک و اعضای هیئت دولت او بازداشت و به مکانی نامعلوم برده شدند. امروز (سه شنبه) عبدالفتاح برهان اعلام کرد که حمدوک در منزل او حضور دارد.
از سال ۲۰۱۹ و سرنگونی عمر البشیر نظامیان قدرت را با غیرنظامیان در دولت انتقالی تقسیم کرده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar