فارس/ حاکم دبی امروز در حاشیه نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد که نخستین دیدار مقامات دو طرف از زمان امضای توافق سازش ابوظبی با تل‌آویو است.

به گزارش روسیا الیوم، این نخستین دیدار یک مقام اماراتی و یک مقام فلسطینی از زمان تیرگی روابط دو طرف پس از اعلام سازش و عادی‌سازی روابط مقامات ابوظبی با تل آویو است.
خبرگزاری رسمی امارات (وام) اعلام کرد دیدار محمد بن راشد با  ماجد فرج در حاشیه بازدید وی از غرفه فلسطین در اکسپو دبی صورت گرفته است.
این اولین دیدار بین یک مقام بلندپایه فلسطینی با حاکم دبی از زمانی است که روابط دو طرف به دنبال انعقاد توافقنامه عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی رو به تیرگی گرایید و همان زمان تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای تند و تیز اماراتی‌ها را به خیانت و خنجر از پشت به فلسطینی‌ها متهم کرد.
محمد بن راشد امروز در حساب کاربری خود در توییتر گفت: امروز مفتخر شدم از غرفه فلسطین در اکسپوی دبی بازدید کنم، جایی که فرهنگ فلسطین، تاریخ فلسطین و سرزمین مقدس در فلسطین حاضر است.
این در حالی است که رسانه‌ها می‌گویند واشنگتن تحرکات ناگهانی را برای احیای مذاکرات به تعلیق درآمده میان تشکیل خودگردان فلسطین و تل‌آویو با وجود فراهم نبودن شرایط آن آغاز کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar