باشگاه خبرنگاران/ یک شرکت زیرساخت اینترنتی اعلام کرد که قصد دارد حمایت از شبکه اجتماعی رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بپذیرد.

پایگاه آمریکایی شبکه آکسیوس در گزارشی اعلام کرد مدیرعامل شرکت زیرساخت اینترنتی «رایت فورج» (RightForge) از قصد این شرکت برای میزبانی از شبکه اجتماعی جدید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، خبر داد.
«مارتین آویلا» مدیر عامل این نهاد آمریکایی با اعلام این خبر به آکسیوس، گفت: «اکنون که ترامپ به سرویس میزبانی از وب تکیه می‌کند که به دلیل نظرات بحث‌برانگیز کار خود را قطع نمی‌کند، پلتفورم جدید او از مشکلاتی که سابق بر این با آن به دنبال حمله به کنگره مواجه شد، در امان خواهند ماند.»
تاکنون نمایندگان و مقامات وابسته به شبکه اجتماعی ترامپ درباره این خبر اظهارنظری نکردند و نگفتند آیا ترامپ این سرویس اینترنتی را به عنوان میزبان پذیرفته است یا نه.
اما مدیرعامل این سرویس به آکسیوس گفت: «رایت فورج در حال آمادگی برای میزبانی از پلتفورم رئیس‌جمهور سابق آمریکا با نام Truth Social است که تاکنون ۷۵ میلیون کاربر آن را دنبال کردند.»
آویلا همچنین افزود: «در حال ایجاد بستر برای آن هستیم و سرور‌های ما در همه جا فعال خواهد شد. ما سال ۲۰۲۱ را به سرمایه‌گذاری در این زمینه اختصاص دادیم. اگر شما معتقدید که رئیس‌جمهور باید پلتفورم‌زدایی شود و شبکه اجتماعی نداشته باشد، در واقع به این اعتقاد دارید که در کشوری آزاد زندگی نمی‌کنید. اما ما می‌خواهیم آمریکا به ایده‌ها و عقایدخود وفادار باشد.»
هفته گذشته گروه جدید رسانه و فناوری ترامپ اعلام کرد که یک شبکه اجتماعی رقیب برای "کنسرسیوم رسانه‌های لیبرال" فعلی ایجاد خواهد کرد و با تکنولوژی‌های بزرگ که از قدرت یک‌جانبه خود برای خاموش کردن صدا‌های مخالف در آمریکا استفاده کرده‌اند، مقابله خواهد کرد؛ شبکه‌ای که TRUTH Social نام خواهد داشت.
این اقدام جدید ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که اوایل سال جاری میلادی و به دنبال شورش ۶ ژانویه و هجوم آمریکایی‌ها به ساختمان کنگره، ترامپ از فعالیت در توییتر، فیس بوک و اینستاگرام منع شد. ممنوعیت توئیتر او دائمی است، ولی فیس بوک و اینستاگرام اعلام کرده‌اند که حساب‌های ترامپ مجددا در دسترس وی قرار خواهد گرفت.
ترامپ از این تصمیم به شدت انتقاد کرده بود و مدعی شده بود که این کار آزادی بیان او را نقض می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar