مهر/ عربستان سعودی برای کمک به اقتصاد و ذخایر ارزی متحد راهبردی اش، مبالغ چشمگیر ارزی را به بانک مرکزی دولت پاکستان واریز می کند.

به نقل از آسوشیتدپرس، پاکستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که عربستان سعودی مبلغ ۳ میلیارد دلار برای کمک به تقویت ذخایر خارجی در حال کاهش اسلام آباد، به بانک مرکزی این کشور واریز خواهد کرد.

«شوکت تارین» مقام ارشد وزارت دارایی پاکستان نیز با انتشار پیامی در توییتر در همین زمینه اعلام کرد که ریاض علاوه بر مبلغ یاد شده، مقادیری نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار به صورت اعتباری به پاکستان خواهد داد.

اقتصاد پاکستان در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت نفت در بازارهای بین المللی تحت فشار است. خان بارها قیمت نفت را در داخل کشور افزایش داده است که همین مسئله باعث انتقادات فراوانی از وی در داخل کشور شده است.

خبر کمک های مالی عربستان سعودی به پاکستان در حالی منتشر می شود که کمی پیشتر «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به منظور شرکت در اجلاسی با عنوان «ابتکار سبز خاورمیانه» طی سفری ۳ روزه، اسلام آباد را به مقصد عربستان ترک کرده بود.

وی در صدر یک هیئت عالیرتبه سیاسی شامل «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه و چند تن دیگر از اعضای کابینه دولت پاکستان به دعوت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، به این کشور سفر کرده بود.

بررسی موضوعات مورد علاقه به ویژه تحولات منطقه ای و بین المللی نیز در برنامه کاری هشتمین سفر رسمی عمران خان به عربستان قرار داشته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar