تسنیم/ یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد، ساعاتی بعد از انتشار تصاویر خصوصی بنی‌گانتس وزیر جنگ اسرائیل، هکرها اطلاعات حساس صدها نظامی ‌اسرائیلی را روی شبکه اینترنت قرار دادند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در ادامه انتشار اطلاعات مربوط به هک بزرگ ساختار نظامی ‌ارتش اسرائیل نوشت: ساعاتی پس از انتشار تصاویر خصوصی بنی گانتس، اطلاعات حساس صدها نظامی ‌اسرائیلی اعم از نام و نام خانوادگی، شماره تلفن‌ها و آدرس آنها را در شبکه مجازی منتشر کرد.

در ادامه این گزارش تاکید شده است این اطلاعات حتی شامل ارزیابی شخصیتی این افراد و شاخص‌های روانی، اجتماعی، اقتصادی و حتی خانوادگی آنها هم می‌شود؛ امری که بسیاری از نظامیان اسرائیلی را شوکه و وحشت زده کرده است.

این رسانه عبری زبان با تکرار ادعای ایرانی بودن هکرها افزود: گروه هکری «عصای موسی» شامگاه سه شنبه مجموعه جدیدی از اطلاعات مربوط به ارتش اسرائیل را منتشر کرد.

در ادامه گزارش آمده است این اطلاعات فقط مربوط به نظامیان نبوده بلکه جوانان دبیرستانی (آماده ورود به ارتش) را هم شامل شده که محل آموزش آنها هم در آن ذکر شده است.

یکی از اطلاعات منتشر شده مربوط به گردان «الفون» است که شامل نام و مشخصات پرسنل آن، پست الکترونیکی، شماره تلفن‌ها و آدرس محل سکونت آنها است.

همچنین بخش دیگری از این فایل‌ها در برگیرنده اطلاعات مربوط به نیروهای احتیاط در واحدهای نظامی ‌است که مشخصات این نظامیان، رتبه نظامی، موقعیت و جایگاه شغلی (غیر نظامی شان) در کنار عللی که برای عدم پیوستن به خدمت احتیاط ذکر کرده‌اند، را شامل می‌شود.

از نکات قابل توجه بهانه تراشی برخی از این افراد برای عدم پیوستن به خدمت احتیاط است.

یدیعوت آحارانوت با نگاهی به برخی از پرونده می‌نویسد: یکی از نظامیان اعلام کرده چون در گذشته دچار شکستگی ساق پا شده قابلیت جسمانی حضور در ارتش را دیگر ندارد، دیگری  همزمانی دوره احتیاط با ماه عسل را به عنوان دلیل عدم حضور ذکر کرده در حالی که یکی از سربازان هم اعلام کرده بود، چون همسرش در ماه آینده وضع حمل می‌کند نمی‌تواند در خدمت ارتش و دوره احتیاط باشد.

این روزنامه عبری زبان  در بخش دیگری از گزارش خود آورده است، بسیاری از پرونده‌ها حاوی اطلاعات مفصلی از هزاران جوان و بزرگسالی است که در ارتش اسرائیل حضور داشته‌اند در حالی که نام شماری از شخصیت‌های عالی رتبه نامزد حضور در سرویس‌های امنیتی یا سربازانی که بعد از طی کردن دوره ضرورت به دلیل کارایی به همکارای در برخی از پروژه‌ها (پروژه های امنیتی) دعوت شده‌اند، هم به چشم می خورد.

آحارانوت تاکید می‌کند، اطلاعاتی که هکرهای ایرانی آن را منتشر کرده‌اند صرف نظر از نام، آدرس و شماره تلفن در بر گیرنده اطلاعات بسیار حساسی از شخصیت این افراد است، اطلاعاتی مانند شرایط روحی و روانی، شرایط اجتماعی و اقتصادی افراد است و تیک‌هایی مانند از نقص حمایت خانوادگی رنج‌ می‌برد، نیازمند پشتیبانی و همراهی است، دچار عقب ماندگی اجتماعی یا محیطی است و... در آنها ذکر شده است.

یکی از نظامیان که اطلاعاتش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده به این رسانه اسرائیلی گفت: مشروح اطلاعات من در آنجا بود، واقعا دیوانه کننده است، من اصلا نمی‌دانم این همه اطلاعات از کجا‌ می‌آیند، اصلا هم مناسب نیست که این اطلاعات را این گونه در معرض عموم قرار دهند، چرا چنین اتفاقی افتاده است، من به شدت از این که اطلاعات شخصی‌ام منتشر شده‌اند، غافلگیر وشوکه هستم.

یک سرباز سابق ارتش اسرائیل که اطلاعاتش را بعد از این تهاجم سایبری در شبکه‌های مجازی یافته، می‌گوید: من به شدت شوکه هستم، اطلاعات من در اختیار همه قرار گرفته است، این یک کار وحشتناک است هر کسی می‌تواند شماره هویتی مرا بداند و حتی از آن استفاده کند، من از اینکه اطلاعات به شدت شخصی‌ام افشا شده‌اند، حیرت زده‌ام. یکی هم نیست این روند را متوقف کند.

یدیعوت آحارانوت در این گزارش تاکید می‌کند: این اطلاعات در حالی شامگاه سه شنبه منتشر شدند که پیش از این نیز گروه هکری ماته موشه (عصای موسی) تصاویری از بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل منتشر و تاکید کرده بود او  به دقت تحت نظر آنها قرار دارد، قبل از آن هم این گروه هکری اطلاعات هزاران اسرائیلی که از سرورهای چند شرکت خصوصی اسرائیلی برداشته شده بود را منتشر کرده بود.

به زعم یدیعوت آحارانوت، این گروه هکری یک گروه ایرانی است که هدفش تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی ‌اسرائیل است و پیش از این نیز اقداماتی همچون هک کردن شرکت بیمه شربیت و چند شرکت دیگر را در کارنامه خود دارد.

در پایان این گزارش آمده است، نهاد ملی سایبری اسرائیل امروز  در واکنش به انتشار این اطلاعات اعلام کرد ما طی ماه‌های اخیر بارها و بارها نسبت به وجود و فعالیت هکرهایی که از حفره‌ها و نقاط ضعف امنیتی شرکت‌های مختلف مانند پست الکترونیکی آنها استفاده کرده و به این موسسات حمله می‌کنند،هشدار داده بودیم.

این نهاد از اسرائیلی‌ها خواست آخرین نسخه از مایکروسافت را بر روی دستگاه‌های خود به روز رسانی کنند.

هنوز ارتش و وزارت جنگ به این اطلاعات واکنشی نشان نداده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar